اخبار کوتاه از استان اردبیل

کوثر - ایرنا - مراسم معنوی زیارت از بعید رسول الله (ص) در شهرستان کوثر طنین انداز شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، اهالی شهرستان کوثر در مساجد و مکان های مذهبی حاضر شده و با قرائت زیارت نامه ارادت خود به نبی نور و رحمت و امام حسن مجتبی (ع) نشان دادند. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوثر در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: قرائت زیارت نامه پیامبر اکرم (ص) به صورت جمعی موجب نهادینه کردن فعالیت های ارزنده فرهنگی و به نمایش گذاشتن وحدت اسلامی می شود. سعید معصومی افزود: در زمینه معرفی سیره ، مسلک و روش زندگی پیامبر اکرم (ص) باید بیشتر تلاش شود. وی گفت: برگزاری چنین برنامه هایی علاوه بر این که موجب کاهش آسیب پذیری جامعه در اصول عقایدی و اخلاقی می شود آشنایی نسل جوان با فضائل و کرامات حضرت رسول اکرم (ص) را به دنبال دارد.
***
* نیر * سرهنگ حسن دهقانی فرمانده سپاه شهرستان نیر گفت: یادواره شهدای روستای یامچی علیای نیر برگزار می شود. وی افزود: این یادواره روز چهارشنبه 11 دی ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد روستای یامچی علیی برگزار خواهد شد. وی گفت: روستای یامچی علیا از توابع نیر دارای 233 نفر جمعیت و 60 خانوار بوده و در پنج کیلومتری نیر قرار دارد. وی افزود: این روستا در دوران هشت سال دفاع مقدس دو شهید جابر جوادی و شاهرخ افشاری تقدیم انقلاب کرده است.
***
* نیر * میرفخرالدین زاهد فرماندار شهرستان با اشاره به پیک ترافیک درفصل بهار و تابستان از نصب دوربین کنترل ترافیک در شهر نیر خبر داد. وی گفت: کاهش بار ترافیکی ، شناسایی مناطق پرترافیک شهر ، نظارت و کنترل نقاط حادثه خیز ، دسترسی کامل و سریع به اتفاقات و افزایش ضریب امنیتی از اهداف نصب این دوربین ها است. وی بر لزوم خواستار نصب گاردریل در مناطق خطرناک روستایی این شهرستان توسط اداره راه و شهرسازی تاکید کرد.
***
* گرمی * مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) گرمی مغان گفت: امسال حامیان ایتام افزون
بر یک میلیارد و 749 میلیون ریال بصورت نقدی و غیرنقدی به ایتام تحت تکفل خود کمک کردند.
وی تعداد ایتام زیرپوشش کمیته امداد امام گرمی را 355 نفر ذکر کرد. وی افزود: یک هزار و 363 حامی سرپرستی ایتام را عهده دار شده و ماهانه مبالغی به حساب آنها واریز می کنند.
7123/7116/7124/594/530

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال