کد خبر: 80975303 (3746720) | تاریخ خبر: 11/10/1392 | ساعت: 7:42|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

اخبار کوتاه از استان اردبیل

کوثر - ایرنا - مراسم معنوی زیارت از بعید رسول الله (ص) در شهرستان کوثر طنین انداز شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، اهالی شهرستان کوثر در مساجد و مکان های مذهبی حاضر شده و با قرائت زیارت نامه ارادت خود به نبی نور و رحمت و امام حسن مجتبی (ع) نشان دادند. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوثر در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: قرائت زیارت نامه پیامبر اکرم (ص) به صورت جمعی موجب نهادینه کردن فعالیت های ارزنده فرهنگی و به نمایش گذاشتن وحدت اسلامی می شود. سعید معصومی افزود: در زمینه معرفی سیره ، مسلک و روش زندگی پیامبر اکرم (ص) باید بیشتر تلاش شود. وی گفت: برگزاری چنین برنامه هایی علاوه بر این که موجب کاهش آسیب پذیری جامعه در اصول عقایدی و اخلاقی می شود آشنایی نسل جوان با فضائل و کرامات حضرت رسول اکرم (ص) را به دنبال دارد.

***

* نیر * سرهنگ حسن دهقانی فرمانده سپاه شهرستان نیر گفت: یادواره شهدای روستای یامچی علیای نیر برگزار می شود. وی افزود: این یادواره روز چهارشنبه 11 دی ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد روستای یامچی علیی برگزار خواهد شد. وی گفت: روستای یامچی علیا از توابع نیر دارای 233 نفر جمعیت و 60 خانوار بوده و در پنج کیلومتری نیر قرار دارد. وی افزود: این روستا در دوران هشت سال دفاع مقدس دو شهید جابر جوادی و شاهرخ افشاری تقدیم انقلاب کرده است.

***

* نیر * میرفخرالدین زاهد فرماندار شهرستان با اشاره به پیک ترافیک درفصل بهار و تابستان از نصب دوربین کنترل ترافیک در شهر نیر خبر داد. وی گفت: کاهش بار ترافیکی ، شناسایی مناطق پرترافیک شهر ، نظارت و کنترل نقاط حادثه خیز ، دسترسی کامل و سریع به اتفاقات و افزایش ضریب امنیتی از اهداف نصب این دوربین ها است. وی بر لزوم خواستار نصب گاردریل در مناطق خطرناک روستایی این شهرستان توسط اداره راه و شهرسازی تاکید کرد.

***

* گرمی * مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) گرمی مغان گفت: امسال حامیان ایتام افزون

بر یک میلیارد و 749 میلیون ریال بصورت نقدی و غیرنقدی به ایتام تحت تکفل خود کمک کردند.

وی تعداد ایتام زیرپوشش کمیته امداد امام گرمی را 355 نفر ذکر کرد. وی افزود: یک هزار و 363 حامی سرپرستی ایتام را عهده دار شده و ماهانه مبالغی به حساب آنها واریز می کنند.

7123/7116/7124/594/530

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

خبرهای مرتبط

پربیننده ترین ها

جدیدترین مطالب سایت

حمایت دولت از اتمام طرح های عمرانی در شهرستانها

مدیرکل امور شهری استانداری تاکید کرد

حمایت دولت از اتمام طرح های عمرانی در شهرستانها

موضوعات مرتبط