خبرهای کوتاه موسیقی:

گروه سپندار به خوانندگی حسین علیشاپور به صحنه می رود

تهران - ایرنا - گروه موسیقی سپندار به خوانندگی حسین علیشاپور 17 بهمن ماه در تالار اندیشه حوزه هنری تهران به صحنه می رود.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ، در این کنسرت که ˈنوازش های بادˈ نام دارد قطعاتی در دستگاه همایون، آواز اصفهان و دشتی در دو بخش اجرا خواهد شد.
همچنین در این کنسرت هشت قطعه از ساخته هایˈ نوید توسلی ˈ و ˈحامد حافظیˈ به روی صحنه می رود.
در این کنسرت آبتین عباس پور، رامین علی پور، مجید محیط، نازنین قاسمی، مینو اصحابی، نوید توسلی، مسعود پاد، آرش عزیزی، ایثار یاور، محمد یوسفی و حامد حافظی به عنوان نوازنده حسین علیشاپور را همراهی می کنند.


* آلبوم موسیقی ˈقشلاقˈ منتشر شد
آلبوم ˈقشلاقˈ که به بخشی از موسیقی بومی ایران و تاجیکستان و ریشه های آن می پردازد ار سوی نشر آوای باربد منتشر شد.
در این آلبوم موسیقایی20 قطعه ای آثاری همچون آن یک دانه گل، دختر هراتی، ستاره من، انار انار، رنجیده نگارم، بی قرارم امشب، ای ساربان و.... عرضه شده است .
در این آلبوم یک قطعه ویژه از ابوالقاسم لاهوتی و همچنین یک قطعه از زیدالله شهیدی و یک از خاصیت عالم آوا آهنگساز تاجیکی به چشم می خورد.

**آموزش رسم الخط صحیح موسیقی
کتابˈفرهنگ بنیادی نگارش موسیقیˈ با ترجمه و گردآوری کاوه توسط نشرˈمانوشˈ به بازار عرضه شد.
این کتاب بر اساس منابع بین المللی، ترجمه و گردآوری شده و منبع و مرجعی برای درسی با همین عنوان در مراکز آکادمیک موسیقی محسوب می شود.
کتابˈفرهنگ بنیادی نگارش موسیقیˈ در واقع مرجع و منبعی است هم برای دانشجویان و هم آهنگسازان که نت نویسی هایشان را در اختیار نوازندگان قرار می دهند و یا منتشر می کنند ، این در حالی است که فهرست فارسی نیز به کتاب اضافه شده تا هم از روی لغت فارسی و هم از روی لغت لاتین آن بتوان اطلاعات مرتبط را پیدا کرد.
فراهنگ ** 9252**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال