رئیسی:حقوق شهروندی برای پیروان همه ادیان الهی یکسان است

تهران بزرگ-ایرنا- معاون اول قوه قضائیه، حقوق شهروندی را در نظام اسلامی برای همه پیروان ادیان الهی یکسان عنوان کرد و گفت: برای تامین حقوق شهروندی پیروان ادیان گام های اساسی برداشته شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈسید ابراهیم رئیسیˈ صبح امروز در همایش ملی جایگاه ادیان الهی در نظام های حقوقی گفت:اختلاف در ادیان الهی معنی ندارد و همه ادیان الهی بر بازگشت به فطرت تاکید دارند و تنها از نظر شریعت با هم تفاوت هایی دارند.
وی، وجود اختلاف بین ادیان الهی را رد کرد و گفت: آنچه وجود دارد، تکامل ادیان است و همه ادیان در اصول با هم اختلافی ندارند و تنظیم کننده روابط انسان با خود، خدا، مردم و محیط زیست هستند.
حجت الاسلام رئیسی گفت:ظلم امر مردودی در ادیان الهی است و فرقی نمی کند که ظالم، مسلمان، یهودی، مسیحی، زرتشتی و یا پیرو هر دین الهی دیگر داشته باشد.
وی،اساس حقوق شهروندی را در نظام اسلامی برای مسلمانان، یهودیان، مسیحیان و سایر ادیان الهی یکسان دانست و گفت: در کشورمان ادیان الهی دارای نظام حقوقی متناسب با دینشان هستند و در اجرای حقوق شهروندی آنان نیز گام های اساسی برداشته شده است.
معاون اول قوه قضائیه، بهائیت، صهیونیسم، جریان های تکفیری و دیگر جریان های انحرافی را ساخته و پرداخته دشمنان ادیان الهی دانست و تقویت گفت و گو بین ادیان را برای نزدیک ترین شدن آنها در وجوه نظری و حتی عملی موثر دانست.
وی به اتهامات غرب علیه جمهوری اسلامی درباره نقض حقوق بشر اشاره و غرب را متهم اصلی نقض حقوق بشر عنوان کرد و افزود: امروز پیروان ادیان الهی وظیفه دارند ظلم مستکبران علیه بشریت را برملا کنند.
همایش ملی جایگاه ادیان الهی در نظام های حقوقی همزمان با هفته پژوهش از سوی سازمان بسیج حقوقدانان تهران بزرگ و با مشارکت مرکز تحقیقات شورای نگهبان، امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
تهرام/9191 /1600/ 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال