سرمربی تیم فوتبال زنان استقلال: سهم بانوان در برنامه های ورزشی رسانه ملی چقدر است

تهران - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال زنان استقلال تهران می گوید: نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند، اگر اعتبارات ورزشی به صورت مساوی بین ورزش زنان و مردان توزیع نمی شود، آیا رسانه ملی هم باید بیشتر زمان برنامه های ورزشی را به حوزه مردان اختصاص دهد.

مریم حسن زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: چندین برنامه ورزشی در صدا و سیما از جمله برنامه 90 هر هفته پخش می شوند اما مشخص نیست سهم زنان از این برنامه ها چقدر است.
وی تصریح کرد: در حالی که هر ساله میلیاردها تومان اعتبار در رشته های مختلف ورزشی برای مردان صرف می شود، رشته های مختلف ورزش زنان از جمله فوتبال همیشه با مشکلات مالی قابل توجهی مواجه بوده است.
حسن زاده ادامه داد: در حالیکه در برنامه های مختلف ورزشی در رسانه ملی، مسوولان فدراسیون ها و باشگاه ها روی خط می آیند تا در مورد موضوعات و مشکلات مرتبط با ورزش مردان پاسخگو باشند اما این مساله برای پاسخ دادن به ورزش زنان هرگز اتفاق نمی افتد.
سرمربی تیم فوتبال زنان استقلال با بیان اینکه زنان انتظار ندارند به همان اندازه که به ورزش مردان توجه می شود، به ورزش بانوان توجه شود، ادامه داد: بارها مساله عدم امکان حضور زنان در ورزشگاه ها مطرح شده است اما آیا تا به حال مسوولی پاسخگوی این مساله بوده است؟
به گفته حسن زاده اگر مشکلی اعم از حقوقی یا ورزشی در عرصه ورزش مردان ایجاد شود، همه مسوولان زیربط هدف پرسش مجریان برنامه های تلویزیونی و رادیویی قرار می گیرند و تا پاسخ داده نشود، مساله حتی هفته ها پیگیری می شود.
وی با بیان اینکه اگر تیم های مختلف ورزشی زنان حداقل 10 دقیقه در ماه فرصت بازگو کردن مشکلات خود را داشته باشند، هیچ مشکلی بوجود نمی آید، گفت: آنقدر به زنان فرصت داده نمی شود تا افراد سودجو در کمترین فرصتی که برای ورزش زنان ایجاد می شود، به موضوعات پیش پا افتاده ای چون تغذیه و مسایلی از این دست می پردازند تا مشکلات اصلی و عمده تیم ها فراموش شود و تیم های ورزشی با مشکلات بیشتری مواجه شوند.
ورزشی (4). ** 1828 ** 1589

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال