نشست نقد و بررسی علمی سیستم ارتودنسی دیمون برگزار می شود

تهران- ایرنا- نشست نقد و بررسی علمی سیستم ارتودنسی دیمون با حضور 50 متخصص ارتودنسی از سراسر کشور در سالن همایش ویژه برج میلاد برگزار می شود.

دکتر مسعود داودیان دبیر اجرایی برگزاری این نشست، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با بیان اینکه ˈسیستم دیمون از دسته براکت های ارتودنسی هستند که به جای استفاده از کش دور براکت ها، دارای در خودکار هستندˈ گفت: در نشست روز پنجشنبه 21 آذر ماه، متخصصان حوزه این سیستم را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.
براکت نگین های فلزی یا سرامیکی هستند که بر روی دندان ها چسبانده می شوند تا با اعمال نیروی ارتودنسی به دندان ها، سبب ردیف شدن آنها شوند.
به گفته داودیان مرتب کردن دندان ها درغالب موارد، نیازمند ارتودنسی ثابت به کمک براکت ها است.
داودیان تاکید کرد: در این جلسه گزارش کاملی از مطالعات و تحقیقات صورت گرفته در خصوص سیستم دیمون همراه با نقد موارد درمان شده داخلی با این مدل از براکت ها ارائه می شود.
به گفته وی، از اوائل دهه 1930 میلادی براکت هایی به بازار ارتودنسی معرفی شد که به جای استفاده از کش های دور براکت دارای درب هایی با قابلیت باز و بسته شدن اتوماتیک (سلف لیگیت) بودند.
داودیان افزود: در آن سال ها چندان از این براکت ها استقبال نشد تا اینکه ظرف دو سه دهه اخیر باز شرکت های تولید کننده به سراغ ساخت انواع گوناگونی از این براکت ها رفته اند و در این میان نام سیستم ˈدیمونˈ در عملکرد ارتودنسی داخل و خارج کشور زیاد به چشم می خورد.
این متخصص ارتودنسی با اشاره به این که درمان ارتودنسی با سلامت و زیبایی دندانها ارتباط دارد و براکت دیمون نسبت به براکت های معمولی قیمت به مراتب بالاتری دارد، افزود: به همین دلیل گروهی از متخصصان ارتودنسی در نشست روز21 آذرماه، به نقد و بررسی علمی این سیستم ارتودنسی و کارکرد آن می پردازند.
وی افزود: همچنین دراین کنفرانس علمی به منظور کسب دیدگاه های متخصصان خارجی نسبت به این نوع سیستم های ارتودنسی، نظرات چند نفر از آنها که در کشورهای دیگر مقیم هستند، نیز در قالب ویدئوکنفرانس ارائه می شود.
علمی(4)**2038**1599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال