سفیر فلسطین درهند :اسرائیل مانعی برای اجرای قراردادها و توافقنامه های بین المللی است

دهلی نو - سفیر فلسطین در هند گفت : اسرائیل مانعی برای اجرای قراردادها و توافقنامه های بین المللی است ورژیم اشغالگر قدس به تعهداتش عمل نمی کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا شعبان صادق روز جمعه همزمان با 29 نوامبر8 آذر مصادف با روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین در مراسمی در دهلی نو به این مناسبت اظهار داشت: اسرائیل همواره بر سراجرای قرارداد ها بین المللی در جهت منابع این رژیم مانع تراشی کرده و درمقابل توافق نامه های بین المللی سنگ اندازی می کند.
در مراسم گرامیداشت روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین که درمرکز مطالعاتی شورای جهانی هند دردهلی نو برگزار شد ˈپیتر کن مورˈ نماینده سازمان خوار و بار جهانی نیز بیانیه بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد را به مناسبت روز همبستگی با فلسطین قرائت کرد.
وی در بخشی از پیام خود گفته است: ˈ فعالیتهای اسرائیل در جهت ساخت و ساز شهرکهای یهودی نشین در سرزمینهای فلسطین تهدیدی برای روند صلح میباشد، تصمیم اسرائیل در جهت ساخت هزاران واحد مسکونی جدید یهودی نشین در سرزمینهای فلسطین با هدف راه حل دو دولتی مغایرت داشته و موجب برهم خوردن روند مذاکرات می شودˈ.
وی ساخت و سازهای جدید را نقص حقوق بین الملل دانسته و آنرا مانع عمده رسیدن به صلح اعلام کرده است.
وزیر روابط خارجی کابینه هند نیزمواضع دولت هند را در قبال موضوع فلسطین تشریح کرد و گفت هند از ابتدای استقلال با ملت فلسطین بوده است و هند اولین کشور غیرعرب است که ابتدا سازمان آزادیبخش فلسطین و سپس دولت فلسطین و عضویت ناظر آن در سازمان ملل را برسمیت شناخته و برای آن سازمان و دولت در هند نمایندگی ایجاد نموده است.
شیری احمد گفت:سال گذشته هند به محمود عباس رئیس دولت فلسطین تعهد 10 میلیون دلار داد و یک میلیون دلار آن را همان زمان پرداخت کرد و هند سالانه یک میلیون دلار به توسعه آموزش و بهداشت و به آژانس رفاه فلسطین کمک می کند.
هند در همه سازمان های بین المللی در کنار فلسطین بوده و از حق آنها حمایت کرده است.
وی ادامه داد : هند از مذاکرات برای رسیدن به توافق نهایی ایجاد دولت فلسطینی حمایت می کند و هند خواهان بازگشت اسرائیل به مرزهای 1967 و توقف شهرک سازی است .
در مراسم گرامیداشت روز جهانی فلسطین همه سفرا و دیپلماتهای مقیم هند دعوت شده بودند که هیچ یک از دیپلماتهای غربی در آن حضور نیافتند.
روز همبستگی بین المللی با خلق فلسطین که 29 ماه نوامبر می باشد.
در بسیاری از کشورها همه ساله گرامی داشته می شود. سال 1977 مجمع عمومی سازمان ملل روز 29 نوامبر را روز بین المللی همبستگی با فلسطین نام گذاری نموده است.
آساق** 589**1547

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال