یک فرمانده دوران دفاع مقدس:اقتدار نظام اسلامی حاصل ایستادگی در دوران دفاع مقدس است

دزفول-ایرنا- فرمانده سابق پایگاه چهارم شکاری گفت:اقتدار نظام اسلامی در عرصه جهانی حاصل مقاومت و ایستادگی ملت ایران در دوران دفاع مقدس است.

ˈسید اسماعیل موسویˈ دوشنبه درحاشیه بزرگداشت طولانی ترین بمباران هوایی دشمن در اندیمشک به خبرنگار ایرنا افزود: مقاومت مردم ایران اسلامی در دوران جنگ تحمیلی نمادی از اعتقاد راسخ آنان به نظام و ولایت بوده است.
وی پایگاه چهارم شکاری دزفول را یکی از اهداف اصلی دشمن بعثی در دوران جنگ دانست و گفت:در چهارم آذر 1365 خطه اندیمشک و پایگاه چهارم شکاری روز بسیار سخت و دردناکی را پشت سر گذاشت که صحنه های تلخ آن در تاریخ ماندگار شده است.
وی افزود:یک روز قبل از بمباران هوایی اندیمشک، تیزپروازان نیروی هوایی به چند پایگاه دشمن حمله کرده و دشمن از این بابت خشمگین بود.
به گفته موسوی حملات وحشیانه دشمن در 4 آذر 65 موجب ایجاد فضایی دردناک در سطح شهر اندیمشک شد به گونه ای که اعضای تکه تکه شده فرزندان اندیمشک و مسافران راه آهن در اطراف محل بمباران پراکنده شده بود.
وی ایستادگی مردم در برابر دشمن بعثی را برگ زرین افتخارات آنان دانست و بر ضرورت معرفی هر چه بیشتر ابعاد این حادثه تاکید کرد.
امیر سرتیپ مهرنیا یکی از خلبانان دوران دفاع مقدس نیز گفت: بمباران چهارم آذر 1365 اندیمشک بی اخلاقی بزرگ عراق و یک جنایت جنگی است.
وی افزود:هر جنگی دارای قواعدی است و رعایت اخلاق از اصول هر جنگی به شمار می رود.
این خلبان دوران دفاع مقدس افزود:در جنگ تحمیلی،رژیم بعث عراق با بی اخلاقی به مناطق مسکونی حمله کرد و مردم بی دفاع را به خاک و خون کشید.
مهرنیا افزود:ایران اسلامی در شرایط سخت جنگ تحمیلی به اصول اخلاقی پایبند بود به گونه ای که برخی حملات برای حفظ جان مردم غیر نظامی لغو می شد.
وی با اشاره به موفقیت ایران اسلامی در مذاکرات هسته ای گفت:وقتی شش قدرت جهان در مقابل ایران اسلامی و در یک طرف میز مذاکره قرار می گیرند بداین معناست که قدرت ایران اسلامی به تنهایی در یک کفه ترازوی آنها قرار دارد.
به گفته وی موفقیت در مذاکرات هسته ای حاصل مقاومت و ایستادگی مردم و غرور آفرینی آنان در عرصه هایی مانند دفاع مقدس است. ک/3 7281/648

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال