نمایش عاشورایی «بر فرس تندرو» به مناسبت ایام محرم اجرا می شود

تهران - همزمان با ایام محرم و سوگواری امام حسین(ع) نمایش «بر فرس تندرو» با اقتباس از داستان «گنجینه الاسرار» به قلم «عمان سامانی»، به کارگردانی محسن معینی در برج میلاد به صحنه می رود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محسن معینی روزشنبه در نشست خبری این اثر نمایشی با بیان آنکه متن این نمایش برای آخرین بار سال گذشته مورد بازنویسی قرار گرفت، افزود: متن «گنجینه الاسرار» از آثار بسیار ارزشمند عاشواری است که متاسفانه به آن زیاد پرداخته نشده است و جا داشت که نمایشی از این اثر به روی صحنه برود.
وی افزود: باتوجه به اینکه در اجرای نمایش های مذهبی نمی توان شخصیت های مذهبی یا معصومین را نشان داد، شخصیتی را به عنوان شبیه به روی صحنه داریم و هنرمندی چون چنگیز جلیلوند با صدای امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) در این نمایش حضور دارد.
مهدی فقیه یکی از بازیگران تئاتر «بر فرس تندرو» درباره اجرای این اثر گفت: مردم من را به عنوان بازیگر دفاع مقدس می شناسند و بیشتر کار تصویری من در این حوزه بوده است. در تئاتر معضل های بسیاری وجود دارد ، من شیرازی هستم و چون در شهرم هیچ پتانسیلی وجود ندارد مجبورم به تهران بیایم و اگر این کار مربوط به امام حسین(ع) نبود محال بود که آن را بپذیرم.
مدیرعامل «برج میلاد» تهران نیز با اشاره به اجرای ویژه تئاتر «بر فرس تندرو» همزمان با ماه محرم در برج میلاد تهران، از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در بیش از 60 روز شامل کنسرت، موسیقی اقوام، ایین های عاشورایی خبر داد.
«فرزاد هوشیار پارسیان» گفت: بیش از 17 برنامه مختلف در طی 60 روز پیش رو طراحی و اجرا خواهد شد که از آن جمله علاوه بر اجرای نمایش می توان به برگزاری آیین های عاشورایی اقوام ایرانی و نمایشگاه هنرهای تجسمی که شامل عکاسی ، خطاطی ، نقاشی و تایپوگرافی و هنر گرافیک است اشاره کرد.
وی درمورد برنامه های حوزه موسیقی گفت: کنسرت های مناسبتی چون «وداع» با صدای حسام الدین سراج برگزار می شود.
وی ادامه داد: کنسرت «شب دهم» نیز که ترکیبی از حرکات نمایشی بر مبنای تعزیه خوانی و اجرای موسیقی اثر شب دهم با صدای علیرضا قربانی است ، 28 و 29 آذرماه برگزار خواهد شد. نمایش فلسفی «بر فرس تندرو» در این ایام محرم به صحنه می رود.
نمایش «بر فرس تندرو» از 26 آبان ماه اجرای خود را تهران آغاز می کند.
فراهنگ**9266**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال