دبیر انجمن علمی سینمای دانشکده سینما تئاتر:

سطح آثار حاضر در جشنواره نهال از فیلم کوتاه تهران بالاتر است

تهران - دبیر انجمن علمی سینمای دانشکده سینما تئاتر گفت: سطح فیلم های حاضر در جشنواره نهال در قیاس با آثار راه یافته به جشنواره فیلم کوتاه تهران، به خاطر ممیزی نشدن از کیفیت بالاتری برخوردارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «علیرضا اسفندیارنژاد» روز دوشنبه در نشست خبری دهمین جشنواره مستقل دانشجویی فیلم نهال افزود: در این جشنواره پنج تا هشت فیلم مشترک با جشنواره فیلم کوتاه حضور دارد و این در حالیست که استقلال این رویداد دانشجویی را پس از 10 دوره برگزاری حفظ کرده ایم.
دهمین جشنواره مستقل دانشجویی فیلم نهال از پنجم آبان ماه در تالار فارابی دانشگاه هنر آغاز شده و 12 آبان ماه با معرفی برگزیدگان پایان می یابد.
وی یادآور شد: سطح کیفی آثار حاضر در جشنواره فیلم نهال بسیار بالاتر از جشنواره فیلم کوتاه تهران است، زیرا این آثار بدون ممیزی در محتوا و مفهوم در این جشنواره شرکت دارند.
دبیر انجمن علمی سینمای دانشکده سینما و تئاتر تاکید کرد: فیلمی به جشنواره فیلم نهال نیامده که قابلیت نمایش نداشته باشد و آثار حاضر در این رویداد فقط دغدغه فیلمسازان جوان بوده و اثری از حرف سیاسی در این فیلم ها دیده نمی شود.
وی با انتقاد از ممیزی و انتخاب گزینشی برخی آثار در جشنواره های فیلم کوتاه همچون تهران، تاکید کرد: بهتر است مسوولان اجازه بیان معضلات و دغدغه ها را به فیلمسازان جوان بدهند.
«شهرام جهانی» مدیر تشکل ها و انجمن های دانشگاه هنر نیز درباره جشنواره نهال توضیح داد: جوایز این رویداد نقدی نیست اما با این حال ارسال 500 اثر به این جشنواره نشان از علاقه دانشجویان برای رقابت در آن دارد.
«ناره رستمیان» دبیر جشنواره فیلم نهال نیز از ارسال 500 اثر به دبیرخانه این جشنواره و انتخاب 106 فیلم شامل 51 فیلم در بخش مسابقه و 55 فیلم در بخش خارج از مسابقه خبر داد.
به گفته وی، این رویداد برای نخستین بار در سال 82 با حضور 11 فیلم برگزار شد. همچنین بودجه این رویداد 53 میلیون و 800 هزار تومان است که بخشی از آن توسط دانشگاه هنر تامین شده است.
به گفته رستمیان، امیرشهاب رضویان، هومن بهمنش، صابر ابر، و حسن حسن دوست آثار رسیده به این جشنواره را داوری می کنند.
فراهنگ ** 1983 ** 9103 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال