با هدف معرفی ظرفیت های صنعت خودرو؛

نخستین همایش بین المللی صنعت خودرو 9 آذرماه برگزار می شود

تهران - نخستین همایش بین المللی صنعت خودرو با هدف معرفی توانمندی ها و ظرفیت های صنعت خودروی کشور نهم آذرماه سال جاری در محل برج میلاد تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایرنا،دبیر نخستین همایش بین المللی صنعت خودرو روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان این که پیش بینی شده در این همایش بیش از 150 شرکت بین المللی حضور داشته باشند، گفت: برای 30 شرکت خودروساز و بیش از 100 شرکت قطعه سازی بین المللی دعوت نامه ارسال شده است تا در این همایش بین المللی در تهران حضور پیدا کنند.
ˈساسان قربانیˈ افزود: مطالعات اولیه برگزاری این همایش انجام شده و همه دست اندرکاران صنعت خودرو در بخش های دولتی و خصوصی به این نتیجه رسیده اند که باید رویکرد متفاوتی نسبت به صنعت خودروی کشور اعمال شود.
وی با بیان این که مسوولان و فعالان حوزه صنعت خودروی کشور معتقدند نباید در حوزه تکنولوژی و نیروی انسانی از سطح بین المللی فاصله گرفت، اظهار داشت: چنانچه سرمایه گذاران خارجی با برنامه تعریف شده وارد صنعت خودروی ایران شوند و از سوی دیگر مسوولان و فعالان حوزه بسترسازی مناسبی را فراهم کنند، به طور قطع محصول تولید شده با رویکرد جدید یک محصول متناسب با استانداردهای جهانی و روز دنیا خواهد بود.
قربانی تولید محصول جدید (خودرو) با ویژگی ها و استانداردهای بین المللی و با هدف صادرات را رویکرد جدید دولت و بخش خصوصی در حوزه صنعت خودروی کشور برشمرد و اظهار داشت: در این همایش ضمن معرفی توانمندی ها و ظرفیت های صنعت خودروی کشور، از خودروسازان مطرح دنیا می خواهیم در مشارکت با خودروسازان داخلی، محصولات خود را در داخل کشور تولید و به بازار عرضه کنند.
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان این که اگر این هدف تحقق پیدا نکند به طور قطع صنعت خودروی کشور در مسیر غلط گذشته باقی خواهد ماند، گفت: این هدف باید به طور مستمر پیگیری شود ضمن اینکه این اراده در دولت و به خصوص در وزیر صنعت، معدن و تجارت وجود دارد که با توجه به تجربیات تلخ گذشته، در آینده شرایط برای رشد و توسعه صنعت خودروی کشور فراهم شود.
وی افزود: آمارها و ارقام موجود نشان می دهد با برنامه ها و اهداف صنعت خودروی کشور در حوزه توسعه محصول، فاصله زیادی داریم اما باید از نقطه ای شروع کرد و این عقب ماندگی ها را جبران ساخت.
قربانی در ادامه با اشاره به تحریم صنعت خودروی کشور تصریح کرد: این تحریم به هیچ عنوان منطق روشنی ندارد چرا که اکثر قاطع فعالان صنعت خودروی کشور، بخش خصوصی هستند در نتیجه برای ما مبهم است که این تحریم چرا وضع شده اما خوش بین هستیم این تحریم هرچه زودتر برداشته شود.
دبیر همایش بین المللی صنعت خودرو مشکل احتمالی درجلب مشارکت های بین المللی را فراهم نبودن زیرساخت های اقتصادی کشور عنوان و تاکید کرد دولت به جدیت بدنبال رفع موانع در این حوزه است.
وی با بیان این که با برگزاری یک همایش به طور قطع صنعت خودرو متحول نخواهد شد، هدف از برگزاری این همایش را نشان دادن انسجام داخلی، وحدت در برنامه ریزی و معرفی توانمندی های داخلی ذکر کرد و افزود: این همایش نخستین گام در راستای به روز رسانی صنعت خودروی کشور است.
قربانی افزود: دنیای امروز یک دنیای بهم پیوسته است و در یک مرز بسته توسعه تکنولوژی و ارایه محصولات متنوع امکانپذیر نیست و اینکه تمام نیازهای خود را در داخل تولید کنید یک تفکر اشتباه است.
وی اضافه کرد: باید در خصوص خودکفایی به یک تفکر واحد دست یافت ضمن اینکه باید با توانمندی مدیریت واحد تولید یک محصول را بدست آورد.
اقتصام (3) ** 1574 **1561

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال