«هم میهن» از فردا روی پیشخوان مطبوعات/کرباسچی:از دولت حمایت می کنیم

تهران- مدیر مسوول و صاحب امتیاز روزنامه «هم میهن» با اعلام این خبر که از فردا (شنبه) این روزنامه در تهران توزیع و روی پیشخوان دکه ها قرار می گیرد، گفت: رویکرد روزنامه «هم میهن» حمایت از دولت یازدهم است.

«غلامحسین کرباسچی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از فردا (شنبه) دومین پیش شماره روزنامه هم میهن در تهران توزیع خواهد شد، افزود: اولین پیش شماره این روزنامه قبلا منتشر شده است که داخلی بود و دومین آن قرار است فردا در شهر تهران توزیع شود.
وی با اشاره به اینکه سردبیری این روزنامه را محمد قوچانی برعهده دارد، خاطر نشان کرد: رویکرد این روزنامه چون به تمامی بحث های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، علمی، هنری و ورزشی می پردازد، کلان بوده و به دلیل ایجاد فضای امید در جامعه که پس از انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایجاد شده است، مشی حمایت از دولت را دارد.
کرباسچی افزود: البته اینگونه نخواهد بود که بطور کامل از دولت حمایت چشم بسته صورت گیرد. هم میهن روزنامه ای کاملا مستقل است و بطور یقین ضعف های دولت یازدهم را نقد خواهد کرد.
وی تاکید کرد: این روزنامه از افرادی استفاده خواهد کرد که نارسایی های دولت نهم و دهم را نقد کنند و درجهت حفظ و نگهداری فضای امید ایجاد شده در میان مردم تلاش کنند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این روزنامه سخنگوی حزب کارگزاران خواهد بود یا خیر، گفت: هم میهن روزنامه ای مستقل است؛ حزب کارگزاران برای خود تریبون و روزنامه دارد که درصورت صلاحدید منتشر خواهد شد.
پیش از این«محمد قوچانی»سردبیر روزنامه هم میهن اعلام کرده بود که کرباسچی مدیرمسوول و صاحب امتیاز این روزنامه، 25 شهریورماه گذشته نامه ای را برای روشن شدن وضعیت روزنامه به معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته است.
وی افزود: پیرو این نامه، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که انتشار روزنامه هم میهن بلامانع است؛ البته طبق اسناد، از روزنامه هم میهن اعلام برائت شده و این روزنامه از اتهام هایی که در سال 1386 به آن وارد شد، تبرئه شده است.
روزنامه هم میهن پیش از این دو بار منتشر و در سال های 79 و 86 توقیف شد و البته در هر دو مورد تبرئه شده است.
فراهنگ**9103**1553

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال