اخبار کوتاه ادبی

کتاب «چهار عنصر بیدل» منتشر شد

تهران - انتشارات بین المللی الهدی کتاب «چهار عنصر بیدل» با بازنگری ضیاءالدین شفیعی را منتشر کرد.

یکی از ویژگی های سبک هندی این است که مخاطبان هر اندازه با آن ارتباط برقرار کنند دریچه هایی تازه تری برای درک شعر به روی آنها باز می شود و می توانند بیشتر به عمق آن پی ببریم.
به گزارش ایرنا ، در نثر بیدل دهلوی همه ویژگی های سبک هندی موجود است که از آن میان می توان به خیال پردازی های پیچیده عارفانه و تشبیه ها و استعاره ها و ترکیب های زیبا و هنرمندانه که به وفور مشاهده می شود، اشاره کرد.
در برخی موارد خیال پردازی های چند لایه، پرداختن به دل مشغولی ها، حکمت ها و هر آن چه باید در سبک هندی ببینیم در عرصه نثر بیدل تجلی پیدا می کند و این سبب شده است ترکیبات سبک هندی مغشوش و غیر قابل فهم مبدل شود.
در کتاب «چهار عنصر بیدل» سعی شده این اثر به رسم الخط امروز فارسی بازنویسی شود که فارسی زبانان بتوانند به راحتی این کتاب را بخوانند.
تالیف این کتاب ده سال زمان برده است هدف از نگارش آن آشنایی بیشتر مخاطبان با لایه های درونی شعر بیدل است.
مراسم رونمایی از «چهار عنصر بیدل» روز یکشنبه 12 آیان از ساعت 15:30 در سالن سعدی برج میلاد برگزار می شود.

*نقد «جایی برای پیرمردها نیست» در سرای داستان
نشست «عصر اقتباس» با موضوع نقد و بررسی اقتباس سینمایی «جایی برای پیرمردها نیست» سه شنبه 30 مهر ماه در سرای داستان برگزار می شود.شاپور عظیمی، نرگس آبیار و مزدا مرادعباسی در این نشست به بررسی ساخته «برادران کوئن» اثر «کورمک مک کارتی» می پردازند که ساعت 14 در سرای داستان به نمایش درمی آید.
به گزارش ایرنا از بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان ، فیلم جایی برای پیرمردها نیست داستان مردی است که به همراه همسرش در یک خانه کاروانی در تگزاس زندگی می کند. او یک روز موقع شکار تعدادی جنازه و در کنار آنها بسته های مواد مخدر و مقداری زیادی پول پیدا می کند، در این میان کلانتر نیز در تلاش است تا مرد را پیدا کند و پول ها را از او بگیرد.

* «بانوی نازنین» در سرای داستان نقد می شود
نشست نقد و بررسی کتاب «بانوی نازنین» دوشنبه 29 مهر ساعت 15 در سرای داستان بنیاد ادبیات داستانی برگزار می شود.
ناصر نادری و سیدعلی کاشفی خوانساری در این نشست جدیدترین اثر مهری ماهوتی را نقد می کنند که از تولیدات رمان نوجوان امروز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.
«بانوی نازنین» که به گفته نویسنده اش بر اساس مستندات تاریخی به نگارش درآمده، زندگی حضرت خدیجه (س)، به پیش از ازدواج با پیامبر و تا زمان وفات این بانوی بزرگوار، پرداخته و زنی را تصویر کرده که قدرتمند و موفق است.

* کتاب ˈزین الدین به روایت همسرˈ به چاپ یازدهم رسید
کتاب ˈنیمه پنهان ماه: زین الدین به روایت همسرˈ اثر بابک واعظی به چاپ یازدهم رسید. این اثر برای نخستین بار در سال 1382 چاپ شد و تاکنون بالغ بر 42 هزار نسخه از این کتاب به فروش رسیده است.
نویسنده در کتاب ˈزین الدین به روایت همسرˈ روند زندگی کوتاه اما پر خاطره منیره ارمغان همسر وی را به تصویر می کشد.
کتاب ˈزین الدین به روایت همسر شهیدˈ در قطع پالتویی و 55 صفحه با شمارگان سه هزار و 300 نسخه و بهای 14 هزار ریال را انتشارات روایت فتح منتشر می کند.
فراهنگ **1630**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال