معاون ستاد کل نیروهای مسلح: باید با ولایتمداری و افزایش بصیرت گام برداشت

مشهد - معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: باید با ولایتمداری و افزایش بصیرت در عرصه های مختلف دفاع از آرمانهای نظام جمهوری اسلامی و حماسه سیاسی و اقتصادی گامهای موثری برداشت.

سردار سرلشگر پاسدار ˈمصطفی ایزدیˈ عصر یکشنبه در یادواره سالروزه شهادت سرلشگر شهید ˈمحمود کاوهˈ فرمانده لشگر ویژه شهدا و شهدای عملیات کربلای دو، در مشهد افزود: باید با روحیه جهادی، حفظ وحدت و همدلی و تبعیت از منویات ولی فقیه در عرصه های اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و مقابله با جنگ نرم دشمنان به رسالت خطیر خود عمل کرد و راه شهدا را تداوم بخشیم.
وی ضمن بیان خاطراتی از شهید کاوه در دوران دفاع مقدس ادامه داد: این شهید یک فرد انقلابی و خودساخته به معنای واقعی بود و با برخورداری از خصوصیات ممتازی نظیر ولایتمداری، شجاعت، ایثار، جدیت و نظم در کارها رشادتهای بسیاری در عملیات این دوران از خود نشان داد.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سرلشگر شهید کاوه از نبوغ بسیاری در هدایت، طراحی و فرماندهی رشته عملیات دوران هشت ساله جنگ تحمیلی برخوردار بود.
سرلشگر ایزدی اظهار داشت: دلاورمردان زیادی از خراسان و به خصوص خراسان رضوی در دوران دفاع مقدس منشاء جانفشانیهای بسیار در دفاع از سرحدات کشور بودند که از جمله آنان می توان به شهیدان کاوه، چراغچی و برونسی اشاره کرد.
همچنین در این مراسم از کتاب حماسه یک دلاور، پویانمایی و داستان مصور که در ارتباط با شهید کاوه توسط اداره کل صدا و سیمای خراسان رضوی تولید شده با حضور خانواده این شهید رونمایی شد.
رونمایی از دومین لوح فشرده جامع زندگی و مبارزات شهید ˈعلی اصغر حسینی محرابˈ یکی از فرماندهان خراسانی دوران دفاع مقدس از دیگر بخشهای این یادواره بود.
سردار سرلشگر شهید ˈمحمود کاوهˈ فرمانده لشگر ویژه شهدا در دوران دفاع مقدس در یازدهم شهریورماه 1365 در ˈعملیات کربلای دوˈ بر بلندای قله حاج عمران به شهادت رسید و دل صخره و کوه، یاد و خاطره شجاعتهای بی نظیر او را در خود ثبت کرد.
ˈعملیات کربلای دوˈ در منطقه ای به وسعت تقریبی 50 کیلومترمربع از جبهه های شمالی و منطقه حاج عمران در تاریخ 10 شهریور ماه 65 اجرا شد. در این عملیات ارتفاعات منطقه حاج عمران به تصرف رزمندگان اسلام درآمد و نیروهای دشمن بعثی متحمل سه هزار کشته و زخمی و 200 اسیر شدند.ک/2
7490/659

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال