پدافند هوایی توان شناسایی هرگونه تحرکات دشمن را دارد

بیرجند - فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق کشور گفت: پدافند هوایی توان شناسایی هرگونه تحرکات دشمن در داخل و خارج مرزهای جمهوری اسلامی ایران را دارد.

سرتیپ دوم فرماندهی و کنترل ˈملک علی اسدی فردˈ روز شنبه به مناسبت سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) به فرمان رهبر معظم انقلاب، در جمع خبرنگاران در بیرجند افزود: پدافند هوایی به 9 لشگر در سطح کشور تقسیم شده که فرماندهی منطقه شرق کشور به نام قائم آل محمد در بیرجند مستقر می باشد.
وی ادامه داد: حراست از آسمان چهار استان خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و یزد در شرق کشور بر عهده این فرماندهی است.
او اضافه کرد: با توجه به هم مرزی برخی از استانها با افغانستان و پاکستان، طی سالهای اخیر تلاش کردیم سامانه های مختلفی را اعم از دیده بانان بصری در نوار مرزی و لایه های داخلی، سامانه های دفاعی، موشکی و توپخانه ای را در این منطقه مستقر کنیم.
وی گفت: طی پنج سال گذشته تاکنون با استقرار رادارهای هوایی در منطقه تمام پروازها حتی پرواز تفریحی تحت کنترل پدافند هوایی قرار گرفته و بدون اجازه هیچ پروازی انجام نمی شود.
او هدایت هواپیماهای داخل کشور، تجسس و کشف هواپیماهایی که خارج و در نزدیکی مرز حرکت می کنند و کنترل هواپیمایی که می خواهد از فضای کشورمان عبور کند را از جمله وظایف پدافند هوایی ذکر کرد.
وی گفت: پدافند هوایی امروزه شبکه ای را ایجاد کرده که تمامی سامانه های پدافند هوایی در سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و هر سلاحی که مربوط به این پدافند بوده را از طریق شبکه یکپارچه هدایت می کند.
فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق کشور با بیان اینکه پدافند هوایی آمادگی هرگونه مقابله با تحرکات دشمن را دارد افزود: طی دو سال گذشته برای تقویت توانمندیهای پدافند هوایی منطقه شرق سامانه هایی به این منطقه واگذار شد.
سرتیپ اسدی فرد گفت: پارسال رزمایش پدافند هوایی با عنوانˈآسمان ولایت 4ˈ در منطقه شرق کشور انجام شد که در این عملیات توانستیم ضمن ارزیابی نیروهای پدافند هوایی هماهنگیهای لازم را با سایر نیروهای مسلح اعم از ارتش، نیروی انتظامی و سپاه انجام دهیم.
وی همچنین پدافند غیرعامل را مکمل پدافند عامل دانست و افزود: ستاد پدافند غیرعامل در تمامی ادارات و دانشگاهها و سایر ارگانها تشکیل شده و آموزشهای لازم برای کاهش اثرات بلایا به افراد داده شده است.
665

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال