تغییرات در وزارت نیرو کلید خورد؛

فلاحتیان معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو شد

تهران- وزیر نیرو با صدور حکمی «هوشنگ فلاحتیان» را به عنوان معاون جدید این وزارتخانه در امور برق و انرژی منصوب کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا،«حمید چیت چیان» در این حکم برنامه ریزی کلان برق و انرژی کشور، توسعه و تسهیل مشارکت بخش خصوصی در صنعت برق کشور، تأسیس نهاد تنظیم بازار برق، توسعه رقابت در فعالیت های صنعت برق به ویژه در تولید برق و صنایع پشتیبان، افزایش سهم انرژی های نو، تولید پراکنده و تولید همزمان برق و حرارت را از وظایف مهم معاونت امور برق وانرژی عنوان کرده است.
وزیر نیرو بهبود و ارتقای ساز و کارهای تحقق وظایف حاکمیتی وزارت نیرو در عرصه تولید و توزیع برق که توسط بخش خصوصی انجام می شود، اصلاح اقتصاد برق، افزایش بهره وری، ضریب ذخیره و ضریب بار در شبکه برق و کاهش شدت انرژی و مدیریت جانب عرضه و تقاضای برق را از دیگر وظایف مهم پیش روی فلاحتیان عنوان کرده است.
چیت چیان در این حکم آورده است: انتظار می رود با همکاری سایر معاونان و جلب مشارکت تمام همکاران، در انجام وظایف و تحقق اهداف وزارت نیرو و برنامه های ارایه شده به رییس جمهوری و مجلس شورای اسلامی اهتمام ورزید.
ˈهوشنگ فلاحتیانˈ دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با کسب رتبه نخست از موسسه تحقیقات و مدیریت، کارشناسی مهندسی مکانیک با کسب رتبه نخست از دانشگاه صنعتی اصفهان است.
وی افزون بر سابقه فعالیت در جهاد سازندگی استان چهارمحال و بختیاری و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تاکنون به عنوان رییس نیروگاه گازی هسا، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب کشور، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان در صنعت برق مشغول به کار بوده است.
استاد مشاور در چندین پروژه کارشناسی ارشد و طی دوره های آموزشی مختلف در زمینه تولید، انتقال و توزیع در داخل و خارج از کشور از سوابق علمی معاون جدید امور برق و انرژی وزارت نیرو محسوب می شود.
پیش از این مهندس ˈمحمد بهزادˈ معاونت امور برق و انرژی وزارت نیرو را عهده دار بود.
اقتصام(2)**2021**1561

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال