فیلم کوتاه «مرز شکسته» جایزه جشنواره بین المللی موسترمپ اسپانیا را گرفت

تهران - فیلم کوتاه مستند «مرز شکسته» به کارگردانی «کیوان کریمی» جایزه ویژه جشنواره بین المللی فیلم «موسترمپ» در کشور اسپانیا را به دست آورد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم مستند «مرز شکسته» به کارگردانی «کیوان کریمی» در جدیدترین حضور بین المللی خود به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره بین المللی فیلم «موسترمپ» اسپانیا به روی پرده رفت و توانست جایزه ویژه هایت داوران این جشنواره را ازآن خود کند.
این جشنواره در روزهای اول تا سوم شهریورماه جاری (23 تا 25 آگوست 2013) در شهر «ترمپ» در کشور اسپانیا برگزار شد.
در مجموع از طرف فیلمسازان سراسر جهان 1100 فیلم به دفتر جشنواره رسیده بود که هشت فیلم به عنوان کاندید سه جایزه جشنواره انتخاب شده بودند که با حضور «احمد مرادی» محقق و همکار فیلمنامه فیلم «مرز شکسته» جایزه ویژه هئیت داوران جشنواره به این فیلم مستند رسید.
این هشتمین جایزه بین المللی فیلم مستند «مرز شکسته» در جشنواره های خارجی محسوب می شود.
«مرز شکسته» در ادامه حضورهای بین المللی خود در روزهای 10 تا 16 مهرماه امسال (2 تا 8 اکتبر 2013) در بخش مستند کوتاه سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم بیروت در کشور لبنان به نمایش در خواهد آمد. جشنواره بین المللی بیروت یکی از بهترین جشنوارهای کشورهای عرب زبان به شمار می رود.
این فیلم همچنین در روزهای 12 تا 16 شهریورماه جاری (3 تا 7 سپتامبر 2013) در جشنواره فیلم های مستند «آنتافاگوستا» در کشور شیلی به روی پرده خواهد رفت. این مستند همچنین به عنوان نامزد برای دریافت جایزه بهترین فیلم بخش «محیط زیست و انرژی» در جشنواره «پونفرادا» Ponferrada در کشور اسپانیا نمایش داده خواهد شد.
«مرز شکسته» که موضوع آن در مورد قاچاق مواد سوختی است، تاکنون در تعدادی از جشنواره های داخلی و خارجی به نمایش درآمده و جوایز مختلفی را نیز از آن خود کرده است.

** «مزار شریف» اواسط مهرماه کلید می خورد
«منوچهر شاهسواری» از پایان بازنویسی فیلمنامه «مزار شریف» و کلید خوردن این فیلم در اوسط مهرماه خبر داد.
منوچهر شاهسواری تهیه کننده «مزار شریف» درباره این پروژه گفت: در مراحل پایانی بازنویسی فیلمنامه هستیم. پایان این هفته بازنویسی تمام می شود و بعد از آن پیش تولید اصلی اتفاق می افتد. ما به نوعی بخشی از پیش تولید را که شامل تحقیق و پژوهش و مراجعه به کارشناسان این موضوع بود را انجام داده ایم و در حال حاضر نسخه ششم فیلمنامه دارد بازنویسی می شود.
وی افزود: در پیش تولید اصلی به سراغ انتخاب عوامل اصلی این فیلم خواهیم رفت. برای سفر به افغانستان منتظر هماهنگی های اداری با وزارت امور خارجه هستیم که دوستانمان در حوزه هنری دارند تلاش می کنند تا حمایت جدی وزارت را برای همکاری جلب کنند. اواسط مهرماه امیدوارم که فیلم را کلید بزنیم.
13 سال قبل طالبان در شهر مزار شریف افغانستان طی یک ماجرای تروریستی هشت نفر از دیپلمات های ایرانی و یک خبرنگار را به شهادت رساندند و از میان آنان تنها یک نفر نجات پیدا کرد.
فراهنگ**9266**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال