آهنگساز و نوازنده کرمانشاهی درگذشت

تهران- بهروز یوسفی آهنگساز و نوازنده سنتور صبح دیروز بعد از اجرا در پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت بر اثر بیماری قلبی در کرمانشاه درگذشت.

به گزارش ایرنا ، شهاب متقی فر رئیس انجمن موسیقی کرمانشاه با اعلام این خبر، افزود: بهروز یوسفی یکی از آهنگسازان معروف کرمانشاهی و نوازنده سنتور بودند که آثار زیادی را در استان کرمانشاه از خود به جای گذاشته اند.
وی ادامه داد:این نوازنده سال گذشته با گروه پیشکسوتان انجمن موسیقی کرمانشاه در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره موسیقی مقاومت به روی صحنه رفت و امسال نیز 25مردادماه با همین گروه در پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت در کرمانشاه اجرا داشت که از سوی برگزار کنندگان نیز مورد تقدیر قرار گرفت اما متاسفانه ایشان صبح روز 26 مردادماه بر اثر شدت بیماری دارفانی را وداع گفت.
رئیس انجمن موسیقی کرمانشاه افزود: بهروز یوسفی متولد 1331 در کرمانشاه بود که در سخت ترین شرایط دوران جنگ و دفاع مقدس با اجرا و ساخت قطعات ماندگار در کنار مردم و رزمندگان بودند . از ایشان آثار شاخص زیادی به یادگار مانده که قطعه کرمانشاه با مضمون جنگ یکی از شاخص ترین آثار وی محسوب می شود.
متقی فر در خاتمه با اشاره به زمان خاکسپاری بهروز یوسفی گفت: مراسم تشییع پیکر این هنرمند فردا صبح از مقابل تالار غدیر کرمانشاه انجام می شود که امیدوارم بتوانیم با کسب رضایت از خانواده این آهنگساز، پیکر ایشان را در قطعه هنرمندان کرمانشاه به خاک بسپاریم.
متقی فر گفت: استاد یوسفی مدتی است با عارضه فشار خون مبتلا بوده و در شب گذشته و پس از آخرین اجرای خود در پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت و تجلیل از سوی جشنواره موسیقی کرمانشاه در سن 61 سالگی دارفانی را وداع گفت و به رحمت ایزدی پیوست.
فراهنگ ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال