کورش سلیمانی مجری مراسم اختتامیه دومین جشنواره تئاتر «شهر» شد

تهران - اختتامیه دومین جشنواره تئاتر «شهر» با اجرای کورش سلیمانی، همراه با بخش ویژه بزرگداشت «علی نصیریان» برگزار می شود.

به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا، «مهدی حاجیان» کارگردان مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر«شهر» گفت: این مراسم از ساعت 18 روز شنبه 26 مردادماه در فرهنگسرای اندیشه آغاز می شود. اجرای برنامه برعهده کوروش سلیمانی است و مدت زمان برنامه 100 دقیقه پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: به جز بخش اهدای جوایز ، یک بخش ویژه به بزرگداشت استاد «علی نصیریان» اختصاص دارد.
وی با اشاره به تعداد بخش های جشنواره و مراحل مختلف اهدا جوایز تصریح کرد که دو نفر از مسوولان حاضر در جلسه به سخنرانی در مراسم اختتامیه خواهند پرداخت.

** تئاتر خیابانی در میدان دومین جشنواره تئاتر« شهر»
«مریم معترف» و «مجید امرایی» داوران بخش تئاتر خیابانی سطح کیفی آثار و نقش جشنواره تئاتر شهر در کنکاش مسائل شهری را ارزیابی کردند.
«مریم معترف» کارگردان و بازیگر شناخته شده تئاتر در سال های اخیر که داوری آثار خیابانی جشنواره های مختلف کشور را بر عهده داشته و از داوران این بخش در جشنواره تئاتر« شهر» معتقد است: ایده نمایش های خیابانی خوب است اما در مرحله اجرا این ایده ها به درستی به اجرا درنمی آیند.
وی در نگاه کلی به مجموعه آثار این بخش می گوید: بعضی از ایده ها تکراری و ضعیف بودند ، اما ایده های خوبی هم وجود داشت که در مرحله کارگردانی از کیفیت خوبی برخوردار نبودند. در میان نمایش هایی که تا به امروز دیدیم چند نمایش خلاق و با کیفیت هم وجود داشت.
«مجید امرایی » منتقد و کارگردان تئاتر که یکی از اعضا هیات داوران این بخش نیز هست تئاتر خیابانی را در حل مشکلات شهروندی موثر دانسته و تداوم جشنواره تئاتر شهر را در رسیدن به این هدف، مهم ارزیابی می کند.
وی افزود: در تدوام این جشنواره می توان به کنکاش مشکلات اجتماعی پرداخت.
دومین جشنواره تئاتر «شهر» به دبیری «شهرام کرمی» تا 26 مرداد ماه در فرهنگسرای اندیشه تهران بر پا است.
فراهنگ(2)**9266 **1561

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال