کوتاه از رادیو و تلویزیون

تهران - تهیه کننده برنامه تهران 20 از تغییر در ساختار این برنامه خبر داد و گفت: این برنامه از 20 مرداد با بخش های جدیدی روی آنتن می رود که از جمله می توان به تریبون آزاد «نظر شما چیه» اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، به گفته محمود احمدی در این بخش تریبونی برای شهروندان در مناطق مختلف شهر نظرات آنها را در برنامه انعکاس می دهد و اجرای این بخش بر عهده پیمان فتاحی است.

**دو مستند « اگر عشق» و « زمزمه یک نقش» ساخته محمد اسلامی دوشنبه 21 مرداد و در قالب سری جدید «فانوس» از شبکه مستند سیما پخش می شوند.
«زمزمه یک نقش» حاصل 15 سال تحقیق و پیگیری توسط کارگردان آن است و به پته می پردازد.
پته تنها میراثی است که هنوز بطور اختصاصی به استان کرمان تعلق دارد و از امتیازات این هنر این است که کشورهای چین وهند که در امر کپی برداری از آثار وصنایع دستی بسیاری از کشورها سررشته دارند و توانسته اند دخل وتصرف داشته باشند امادر مورد پته نتوانسته اند هیچ اقدامی انجام دهند.
«اگر عشق...» نیز به زندگی استاد محمدشاه مرادی می پردازد. او از معدود هنرمندان سنتی کرمان است که با عشق و علاقه، کماکان به فعالیت هنری خود ادامه می دهد.

** مجموعه مستند «جویندگان کسوف» کاری از برادران صفاریان پور از این هفته هر روز ساعت 17 از شبکه مستند پخش می شود.
«جویندگان کسوف» پرونده ای ده ساله است از مهم ترین و جذاب ترین خورشید گرفتگی های جهان که ضمن روایت این پدیده علمی آن را دستمایه پرداختن به سرزمین هایی کرده است که گروه جویندگان کسوف به آنجا سفر می کنند.
از قطب جنوب تا جنگل های آمازون، آفریقا، اقیانوس آرام، سیبری و...؛ مقصد آن ها جایی است که سایه ماه به آن سفر می کند.
اسماعیل میرفخرایی گویندگی گفتار فیلم را برعهده دارد و بابک امین تفرشی نویسندگی، برنامه ریزی وهماهنگی این سفر ها را انجام داده است.
مدت زمان تولید این مستند 12سال بوده است که شیوا علی محمدی و سیاوش صفاریان پور تدوین آن در طی 2سال به پایان رسانده اند.
سیاوش صفاریان پور کارگردان این مستند است و محمد فواد صفاریان پور تهیه آن را بر عهده دارد.

** مجموعه تلویزیونی «ستایش» از سیمای بوسنیایی شبکه سحر پخش می شود؛ این سریال به سرپرستی و اپراتوری نوشین عاشوری به زبان بوسنیایی زیر نویس شده است.
ترجمه متون آن بر عهده مهرداد پورکی بوده و معمر مینیشویچ ویراستاری متون ستایش را انجام داده است.
«ستایش» از 21 مرداد در 45 قسمت 50 دقیقه ای پخش می شود.

** مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» توسط گروهی از بازیگران و صداپیشگان شاخص جمهوری آذربایجان دوبله شد و به زودی برای مخاطبان سیمای آذری شبکه سحر پخش می شود.
سریال «در چشم باد» که یک مجموعه تلویزیونی تاریخی با موضوع تاریخ معاصر ایران است که بر اساس ترجمه ای از سلیمان فرضعلی اف، روح انگیز فرضعلی اف و نرمینه احمداوا و ویراستاری کونول جواداوا، صدابرداری و میکس نگار اورخان و گونای رحیم اوا به آذری ترجمه شده است.

** مجموعه تلویزیونی «مردان آنجلس» از 20 مرداد هر روز ساعت 10 و 45 دقیقه صبح از شبکه آموزش سیما پخش و در ساعت 21 تکرار می شود.
«مردان آنجلس» داستان اصحاب کهف است. مردانی که به خاطر ایمان به خدا از دست امپراطور زمان خویش دقیانوس به غاری پناه می برند و خداوند متعال 306 سال آنها را به خواب می برد و در هنگام بیداری اثری از دقیانوس و ظلم او نمی بینند.

** «ناصر چشم آذر» کار ساخت موسیقی تیتراژ مجموعه تلویزیونی « کار و کوشا» به تهیه کنندگی عطیه شهیدی و کارگردانی وحید حسینی را به اتمام رساند.
موسیقی «کار وکوشا» شامل 20 ترانه است که با هدف آشنایی بهتر با کار و کارآفرینی برای کودکان ساخته شده اند، هنرمندانی مثل ناصر صبوحی، حسن زاده، فرزاد برزنده و ناصر چشم آذر به عنوان آهنگساز با این پروژه بزرگ همکاری می کنند و همه اشعار این ترانه ها نیز توسط زهرا حق جویی و نرگس جعفری سروده شده اند.

** نمایش «ارشک تباران» به کارگردانی صدرالدین شجره و تهیه کنندگی محمد مهاجر در رادیو نمایش تولید شد.
این نمایش را غلامرضا کاووسی نوشته و داستان آن درباره فرهاد چهارم (ارشک چهاردهم) چهاردهمین شاه ایران از خاندان اشکانی است. پدر وی ارد دوم از سلطنت کناره گیری کرد و مقام شاهی را به او واگذار کرد. فرهاد چهارم همین که به تخت نشست برادران خود را نابود کرد. پدر وی که هنوز در قید حیات بود او را مورد سرزنش قرار داد و فرهاد او را نیز به قتل رسانید.
این نمایش با حضور جمعی از هنرمندان حوزه هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.

** مجموعه مستند «تاریخچه شهرآورد » ساخته مزدک میرزایی از این هفته هر شب ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود؛ این مستند در 30 قسمت 30 دقیقه ای به هدف بررسی تاریخ بازی های شهرآورد بین دو تیم مطرح پایتخت (پرسپولیس و استقلال) تولید شده است.
گویندگی «تاریخ شهرآورد» علاوه بر بخش تهیه کنندگی بر عهده مزدک میرزایی است و حمید حاجی نوروزی کارگردانی و تدوین کار را بر عهده دارد. ضمن این که حسین فرج اللهیان مدیر تولید مجموعه است .
فراهنگ(1)2025**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال