پیکر یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در تهران تشییع شد

شهرری - پیکر امیر سرتیپ دوم ستاد «ضیاء بخش نصیری زیبا»، جانباز دوران دفاع مقدس روز شنبه در تهران تشییع شد.

به گزارش ایرنا، آیین تشیع پیکر این فرمانده ارتش با حضور امیر سرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از فرماندهان و همرزمان وی از مقابل ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی برگزار شد.
امیر پوردستان در این آیین با اشاره به دلاورمردیهای این فرمانده شجاع ارتش گفت: او از فرماندهانی بود که با تمام قوت و قدرت در مقابل هجوم نیروهای بعثی ایستادگی و درکنار سربازانش به عنوان خط شکن عمل می کرد.
امیر نصیری زیبا که در سال 1336 به استخدام ارتش در آمده بود، پس از گذراندن دوره های متعدد نظامی در یگانهای ارتش مشغول خدمت شد.
با پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه های جنگ شد و در سمت فرمانده گردان 163، فرمانده تیپ های یک، دو و سه لشکر 77 پیروز ثامن الائمه (ع) خراسان، فرمانده تیپ 40 سراب و فرمانده لشکر 77 نیروی زمینی ارتش به انجام امور محوله پرداخت.
امیر نصیری زیبا در دوران دفاع مقدس در عملیات های میمک، طریق القدس، فتح المبین، ثامن الائمه (ع)، بیت المقدس، رمضان و مرصاد حضور داشت.
در عملیات میمک به علت کمبود شدید آب به دو کلیه اش آسیب جدی وارد شد، اما پس از جنگ تحمیلی هیچ گاه به ثبت جانبازی خود اقدام نکرد. این فرمانده دفاع مقدس پس از 33 سال خدمت در سال 1369 بازنشسته شد.
این امیر سرافراز پس از سالها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت در دوران دفاع مقدس، از فروردین امسال در بیمارستان بستری شد و سوم مرداد ماه دعوت حق رالبیک گفت و به جمع همرزمان شهیدش پیوست.
787/1914 /1600/ 684

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال