اختصاصی/همزمان با هفته کار و کارگر؛

بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه ای انجام می شود

تهران- مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: به مناسبت هفته کار و کارگر ، عموم مردم برای آشنایی با مهارت آموزی می توانند از مراکز فنی و حرفه ای بازدید کنند.

ˈحمیدرضا خانپورˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: نخستین بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در سال جاری از دوم تا یازدهم اردیبهشت ماه صورت می گیرد.
وی با اشاره به برگزاری نخستین بازدید همگانی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص آموزش نیروی انسانی ماهر و کارآمد متناسب با بازار کار فعلی و آتی اظهار داشت: اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر کردن مهارت آموزی ابزار کلیدی و زیرساختی تحقق اهداف، سیاست ها و برنامه های سال 92 است که دو مقوله اول با برگزاری بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه ای در سراسر کشور انجام می شود.
وی جامعه هدف در توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی را تمام اقشار از سطوح مختلف از جمله دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان دانشگاهی، کارکنان اصناف، صنایع و کارجویان ذکر کرد و افزود: آموزش های مهارتی روز دنیا همگام با استانداردهای بین المللی مهمترین عامل برای استفاده درست از سرمایه ها و به دست آوردن اشتغال مولد و پایدار است.
این مقام مسوول، طرح بازدید همگانی را فرصت مغتنمی در جهت آشنایی جوانان جویای مهارت و کار با آموزش های فنی و حرفه ای دانست و بیان داشت: این طرح بستر مناسبی جهت آشنایی اقشار مختلف جامعه با رقابت،کار آفرینی و اشتغالزایی پایدار را فراهم می کند که در نهایت افزایش امید به زندگی را برای جوانان به همراه دارد.
وی در پایان تاکید کرد: با توجه به هماهنگی این دوره از طرح بازدید همگانی با هفته مشاغل و کار و کارگر پیش بینی می شود که تعداد زیادی از جوانان دانشگاهی و کارگران واحدهای تولیدی از مراکز فنی و حرفه ای بازدید کنند.
اقتصام (4) ** 9123 **1561

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال