وزیر راه : 100 کیلومتر از راه آهن اردبیل - میانه آماده ریل گذاری است

پارس آباد مغان، اردبیل - وزیر راه و شهرسازی گفت: 100 کیلومتر از طول 176کیلومتری راه آهن اردبیل - میانه آماده ریل گذاری است.

به گزارش ایرنا، علی نیکزاد روز شنبه در فرودگاه پارس آباد در مصاحبه با خبرنگاران افزود: پروژه عظیم و سنگین راه آهن اردبیل - میانه، در دو سال گذشته بیشترین پیشرفت را داشته است.
وی گفت: در دولت های نهم و دهم کار ساخت 112هزار واحد مسکونی با 32هزار و 400میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان اردبیل شروع شده است.
وی افزود: از این تعداد 62هزار واحد روستایی است که تاکنون 42هزار واحد آن بهره برداری شده است و تلاش می کنیم 20هزار واحد باقی مانده را نیز به اتمام برسانیم.
نیکزاد ادامه داد: از 112هزار واحد مسکونی ، 50 هزار واحد در مناطق شهری احداث می شود که تاکنون 11هزار واحد آن به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: 21هزار واحد دیگر نیز آماده افتتاح است که پس از رفع نواقصات با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری خواهد رسید.
وزیر راه و شهرسازی در سفر به پارس آباد از چندین پروژه راه و مسکن این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این طرح ها قرار گرفت.
نیکزاد در جریان این بازدید بر ضرورت تسریع در روند اجرایی طرح های روکش آسفالت، تعریض باند، سوخت گیری، روشنایی باند و طرح vor فرودگاه پارس آباد تاکید کرد.
وی گفت: 10میلیارد ریال از اعتبارات مورد نیاز برای بهسازی عوامل پروازی و تعریض 15متری باند فرودگاه پارس آباد از اعتبارات استانی و بقیه از محل اعتبارات شرکت فرودگاه های کشور هزینه خواهد شد.
وی افزود: تا اتمام عملیات بهسازی باند فرودگاه، پروازهای فرودگاه پارس آباد تعطیل خواهد بود.
وی در جریان بازدید از بیمارستان 120تخت خوابی پارس آباد نیز گفت: این طرح هم اکنون حدود 75درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل آن 120میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی از اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه خبر داد و گفت: بیمارستان 120تختخوابی پارس آباد از مصوبات سفر دور اول هیات دولت است و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
نیکزاد در ادامه در بازدید از فازهای اول و دوم پروژه مسکن مهر پارس آباد بر تکمیل زیرساخت ها، احداث فضای سبز و نانوایی در این پروژه تاکید کرد.
فاز اول مسکن مهر پارس آباد در یک هزار و 22واحد و فاز دوم یک هزار و 300واحد در حال احداث است.
بازدید از پروژه در حال اجرای چهار بانده کردن محور پارس آباد - سربند نیز از برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی در پارس آباد مغان در استان اردبیل بود.
7121/593/ 1645 / 610

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال