آموزش بیش از 340 هزار نفر در مرکزآموزش فنی و حرفه ای استان تهران

تهران- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: بیش از 340 هزار نفر در سال 1391 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان تهران آموزش مهارت کسب کردند.

ˈحمید رضا خانپورˈ روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: تعداد 343 هزار و 193 نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان، موسسات کارآموزی آزاد، پادگان ها،زندان ها،مناطق محروم و روستایی، طرح های ویژه استاد شاگردی، جوار کارگاه ، دانشگاه و بین سطوح تحصیلی در بخش های مختلف صنعت،خدمات،کشاورزی فرهنگ و هنر ،مهارتهای فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.
وی در ادامه بیان داشت: افراد آموزش دیده در آزمون تعیین سطح، صلاحیت حرفه ای و سنجش مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران حضور یافتند که از این تعداد 15 هزار نفر به شکل ویژه در دوره های تخصصی و مهارتی مرکز ثابت دولتی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بزرگ و21 هزار و 210 نفر در حرفه های صنایع دستی و قالی بافی،35 هزار و 989 نفر در 16 حرفه صنعت ساختمان شرکت کردند.
این مقام مسئول افزود: در مجموع 168 هزار و 104 نفر زن و 175 هزار و 89 نفر مرد در تهران تعیین سطح،سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای شدند.
خانپور اعلام داشت: در این آزمون ها223 هزار و 230 نفر موفق به کسب حد نصاب لازم جهت دریافت پروانه مهارت ، تاییدیه و گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای شدند.
وی گفت: استان تهران با 30 مرکز ثابت دولتی و پنج هزار و 500 موسسه و آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در عرصه مهارت آموزی در سطح کشور پیشتاز می باشد و گام موثری را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در بخش ˈحماسه اقتصادیˈ و تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد و فراهم شدن تولید ملی و بهره گیری از نیروی جوان ایرانی ماهر برداشته است .
اقتصام (4) ** 9123 **1601

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال