آیت الله سید مجتبی موسوی لاری نماینده ولی فقیه در لارستان دار فانی را وداع گفت

شیراز - مسوول روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان گفت:آیت الله سید مجتبی موسوی لاری نماینده ولی فقیه درلارستان و موسس مرکز نشر معارف اسلامی در جهان ، بامداد شنبه در سن 77 سالگی در بیمارستان امام رضا(ع) این شهردار فانی را وداع گفت.

محسن حجتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت:پیکرمطهر این عالم ربانی ساعت هشت صبح روز دوشنبه 21 اسفند از محل استادیوم تختی لار با حضورعلما و مقامات رسمی کشورتشییع و در کتابخانه شخصی این عالم فقید که در جوار گلزار شهدای لار واقع شده است به خاک سپرده خواهد شد.
وی افزود:مقرر شده است آیت الله ˈسید موسی شبیری زنجانیˈ از مراجع عظام تقلید بر پیکر مطهر این عالم وارسته نماز گزارد.
حجتی ادامه داد:مرحوم آیت الله موسوی لاری از سال 1358 خورشیدی به سمت نماینده ولی فقیه در لارستان منصوب شد و تا آخرین لحظه حیات در این سمت به ارشاد مردم این منطقه مبادرت داشت.
مرحوم آیت الله سید مجتبی موسوی لاری فرزند مرحوم آیت الله سید علی اصغرلاری و نوه شادروان آیت الله سید عبدالحسین لاری اولین موسس حکومت ایرانی در ایران،تحصیلات ابتدایی و مقدماتی علوم اسلامی را نزد پدر درلار فراگرفت و در سال 1332 خورشیدی برای ادامه تحصیل راهی قم شد و دروس سطح و خارج را از محضر مراجع و بزرگان حوزه تلمذ کرد.
مرحوم آیت الله موسوی لاری با تاسیس مرکز نشر معارف اسلامی درجهان در شهرهای قم و لار با متقاضیان دین مبین اسلام در ارتباط بود و هزاران نامه و کتاب و قرآن کریم به زبان های فارسی ، عربی ، انگلیسی ، ژاپنی ، فرانسوی و چینی به کشورهای آسیایی ، اروپایی و آمریکا ارسال و بسیاری از مشتاقان را به دین مبین اسلام مشرف کرد.
آکادمی علوم جمهوری آذربایجان درباکو در سال 1372 خورشیدی به این پژوهشگردینی دکترای افتخاری اعطا کرد.
از این عالم فقید چندین کتاب درحوزه دین و اخلاق برجا مانده که از جمله آنها می توان به ˈمشکلات اخلاقی و روانیˈ ، اسلام و سیمای تمدن غربˈ ، ˈرسالت اخلاق در تکامل انسانˈ ، ˈمبانی اعتقادات دراسلام ( درچهارجلد) و ˈحقایق پنهان در آیات قرآنˈ اشاره کرد.
شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله 378 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.ک/3
7371 /679

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال