رییس سازمان بسیج سازندگی:

سپاه و بسیج بیشترین سهم را در کاشت درخت و نهال در کشور دارند

تهران- رییس سازمان بسیج سازندگی با بیان این که 938 هکتار از زمین های سپاه پاسداران توسط این نیرو در اختیار طرح های منابع طبیعی و فضای سبز قرار گرفته است، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مردمی بیشترین سهم را در کاشت درخت و نهال در کشور دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار ˈمجید خراسانیˈ این مطلب را صبح امروز شنبه همزمان با آغاز پنجمین روز از هفته منابع طبیعی و درختکاری که به نام ˈ منابع طبیعی، بسیج سازندگی و جوامع محلیˈ نام گذاری شده است در دانشکده شهید مطهری بیان کرد.
سردار خراسانی افزود: رویکرد سپاه پاسداران با تصمیم فرمانده کل سپاه و مجموعه قرارگاه های سازندگی آن به سمت جایگزینی درختان مثمر به جای درختان غیر مثمر است که مجموعه دستوراتی در این راستا به کل کشور ابلاغ شده است.
وی با بیان این که پیش از 30 میلیون نهال توسط بسیج در دهه گذشته تولید شده گفت: در سال جاری حدود 176 هزار متر مکعب عملیات آبخیزداری در نقاط محروم توسط بسیج سازندگی صورت گرفته است.
سردار خراسانی با بیان این که سپاه پاسداران و بسیج در 40 هزار نقطه کشور مستقر هستند، افزود: بسیاری از جوانان متخصص ایرانی با بسیج و سپاه پاسداران در ارتباط هستند که این فرصت مناسبی برای نظام است تا از این نیروی انسانی جوان در کشور به نحو احسن استفاده کند.
وی با بیان این که از خلاقیت های مردمی در اجرای طرح های بزرگ باید استفاده کرد، افزود: بسیج توانایی و ظرفیت مردمی کردن توسعه منابع طبیعی کشور را دارد.
رییس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به توانایی بالای بسیج دانشجویی در ترویج و آموزش در حوزه منابع طبیعی در سطح کشور، گفت: با برنامه ریزی های دقیق باید برای دهه آینده از بسیج دانشجویی که دارای ظرفیت بالایی است، استفاده کرد.
سردار خراسانی در ادامه به ظرفیت بسیج دانش آموزی در توسعه منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: از نظر من می توان در کارنامه دانش آموزان از ابتدای ورود به مقطع راهنمایی تا پایان دبیرستان مانند معدل انضباط در حوزه منابع طبیعی نیز نمره ای در نظر گرفته شود.
وی ابراز امیدواری کرد که در سال جدید قانونی به مجلس ارائه و تصویب شود که بر اساس آن هر کارخانه و مرکزی که آلایندگی دارد، یک طرح جبران آلودگی و کاشت نهال را بر عهده گیرد.
سردار خراسانی ادامه داد: بسیج سازندگی در یک کار مشارکتی با نهادهای دست اندرکار آمادگی دارد که نگهداری و صیانت از جنگل ها را به جای روش سنتی به روش پیشرفته انجام دهد.
سیام(3)**1058**1478

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال