شعار بخش گردشگری جشنواره همراه تهران اعلام شد

تهران - ˈدر طبیعت به جای شکار، عکاسی کنیمˈ به عنوان شعار نخستین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران انتخاب شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از جشنواره فیلم و عکس همراه تهران، پس از اوج گرفتن بحث شکار در رسانه های محیط زیستی، این جشنواره شعار بخش گردشگری خود را به حمایت از محیط زیست اختصاص داده است.
در روزهای اخیر پس از اعلام خبر ثبت ملی شکار در استان چهار محال وبختیاری به عنوان میراث معنوی و اعتراض انجمن های محیط زیستی، رسانه های مختلف کشور به اشکال مختلف به این خبر واکنش نشان دادند و برخی فعالان و روزنامه نگاران محیط زیست پیشنهاد کردند که علاقه مندان شکار با کنار گذاشتن اسلحه شکاری، به هنر عکاسی در طبیعت روی بیاورند.
سایت رسمی جشنواره به نشانی www.tfpf.mobi، بنرهایی تبلیغاتی نیز با این شعار طراحی کرده و در بخش اطلاع رسانی قرار داده است که حامیان محیط زیست می توانند با نصب این بنرها در وبلاگ ها و صفحات شبکه های اجتماعی خود، از جشنواره حمایت کنند.
براساس اعلام جشنواره فیلم و عکس همراه تهران، فیلم هایی که با موضوع ˈسفر و گردشگریˈ که با موبایل گرفته شده اند در جشنواره همراه تهران داوری می شوند.
عکس ها و فیلم های سفر و گردشگری گذشته از حضور در بخش اصلی جشنواره، در بخش مجزایی با عنوان ˈهمراه سفرˈ نیز داوری خواهند شد.
سفرهای نوروزی، معرفی زیبایی های گردشگری محل زادگاه و اقامت شرکت کنندگان، آشنایی مخاطبان با فرهنگ قومیت ها، جاذبه های معنوی، گردشگری و طبیعی نقاط مختلف کشور از جمله اهداف این بخش معرفی شده است.
علاقه مندان می توانند تا 17 فروردین سال 1392 عکس ها و فیلم های موبایلی خود را از طریق سایت جشنواره برای حضور در این بخش ارسال کنند. آثار برگزیده همزمان با برپایی جشنواره در معرض دید عموم قرار می گیرند.
نخستین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران از سوم تا ششم اردیبهشت سال 92 برگزار خواهد شد.
فراهنگ(1) ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال