اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره بازداشت و احضار عوامل مرتبط با بی بی سی:

عده دیگری از افراد متصل به شبکه بی بی سی احضار و از آنها بازپرسی شد

تهران- وزارت اطلاعات اعلام کرد: به دنبال اطلاعیه های 11 و 17 بهمن ماه، پیرامون بازداشت و احضار تعدادی از مرتبطین واحد عملیات روانی سازمان جاسوسی دولت انگلیس (بی بی سی) افراد دیگری که متصل به این شبکه بودند احضار و از آنها بازپرسی به عمل آمد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت اطلاعات، دراین اطلاعیه آمده است: در ادامه روند تحقیقات، تعداد دیگری از افراد متصل به این شبکه، احضار شده و از آنها بازپرسی به عمل آمده و تعدادی دیگر از مرتبطین ناآگاه نسبت به ماهیت شبکه، مورد دعوت قرار گرفته و ضمن دریافت اطلاعات و توضیحات از آنها پیرامون اهداف پنهان و مقاصد سوء شبکه توجیه شدند.
این اطلاعیه می افزاید: از دیگر عناصری که در لیست احضار یا بازداشت قرار داشتند، چهار نفر متواری شده اند که یک نفر از آنها با خروج غیرقانونی از مرزهای کشور، به خارج فرار کرده است.
وزارت اطلاعات ضمن ابراز خرسندی از درک عمیق، صداقت و همکاری راهگشای غالب افراد احضار و دعوت شده، اعلام کرده است که سه تن از بازداشت شدگان پیشین نیز با تکمیل تحقیقات و دریافت اطلاعات و توضیحات آنها اخیرا با تودیع وثیقه مرخص شدند.

***متن کامل اطلاعیه وزارت اطلاعات بدین شرح است:
در پی اطلاعیه های یازدهم و هفدهم بهمن ماه گذشته ، پیرامون بازداشت و احضار تعدادی از مرتبطین واحد عملیات روانی سازمان جاسوسی دولت انگلیس (موسوم به بی بی سی) بخش دیگری از اطلاعات به دست آمده را به استحضار ملت سرافراز ایران می رساند.
1- در ادامه روند تحقیقات، تعداد دیگری از افراد متصل به این شبکه، احضار شده و از آنها بازپرسی به عمل آمده و تعدادی دیگر از مرتبطین ناآگاه نسبت به ماهیت شبکه، مورد دعوت قرار گرفته و ضمن دریافت اطلاعات و توضیحات از آنها پیرامون اهداف پنهان و مقاصد سوء شبکه توجیه شدند.
ضمنا از دیگر عناصری که در لیست احضار یا بازداشت قرار داشتند، چهار نفر متواری شده اند که یک نفر از آنها با خروج غیرقانونی از مرزهای کشور به خارج فرار کرده است.
این وزارتخانه ضمن ابراز خرسندی از درک عمیق، صداقت و همکاری راهگشای غالب افراد احضار و دعوت شده، به آگاهی می رساند که سه تن از بازداشت شدگان پیشین نیز با تکمیل تحقیقات و دریافت اطلاعات و توضیحات آنها، اخیرا با تودیع وثیقه مرخص شدند.
2- اطلاعات به دست آمده حکایت از اداره تعدادی از شبکه های رادیویی، تلویزیونی ، سایت های خبری ضد انقلاب و وابسته به عناصر فراری فتنه 88 توسط هسته مرکزی مستقر در ارگان عملیات روانی سازمان جاسویی دولت انگلیس (موسوم به بی.بی.سی) دارد.
برخی از رسانه هایی که تاکنون ارتباط یا وابستگی آنها به هسته موصوف، محرز شده است عبارتند از:
- سایت های جرس، کلمه، ملی مذهبی، نوروز، ندای سبز آزادی، روز آنلاین، گذار ، خودنویس و سحام نیوز.
- شبکه های رادیویی R.F.I (فرانسه)، دویچه وله (آلمان)، رادیو فردا (آمریکا)
- شبکه های تلویزیونی B.B.C (انگلیس)، V.O.A (آمریکا)، من و تو (انگلیس)
ضمنا همچنانکه در اطلاعیه های پیشین اشاره شد، هسته مورد نظر از طریق برخی عوامل آگاه یا ناآگاه نسبت به منشا خارجی و ماموریت سیاسی آن و نیز از طریق برخی مجاری پوششی و به اصطلاح سفید توانسته بود در تعدادی از رسانه های داخلی نیز رسوخ کرده و نقش خط دهنده و در عین حال دریافت کننده اطلاعات از آنها را ایفا کند که اقدام قانونی لازم در مورد آنها انجام شده یا خواهد شد.
3- مستندات جدید و موثق حکایت از کارویژه های غیررسانه ای دیگر این شبکه دارند. یکی از این کارویژه ها، بهره گیری از پوشش ها و پایگاه های به ظاهر رسانه ای در خارج از کشور، به منظور ایجاد راه های ارتباطی با افراد رسانه ای نشان شده در کشور می باشد.
به عنوان مثال تشکلی موسوم به ˈانجمن بین المللی روزنامه نگاران ایرانیˈ که در پاریس مستقر است، نقش یکی از کارفرمایان شبکه را ایفا می کرده است. همچنین یک شبکه اجتماعی با منشا آمریکایی از پروژه های ˈمرکز مطالعات ارتباطات جهانیˈ موسوم به ˈ برنامه پژوهش رسانه در ایران ˈ و تشکلی دیگر تحت عنوان ˈمدرسه روزنامه نگاری میانهˈ و چندین انجمن، گروه و موسسه دیگر که جملگی با سوء استفاده از پوشش های رسانه ای و گروه های مردم نهاد، ماموریت های محوله از طرف سرویس های اطلاعات اروپایی و آمریکایی را دنبال می کنند، شناسایی شده اند.
4- یکی دیگر از کارویژه های این شبکه، ایفای نقش جدی در پروژه های سوخته و رسوای موسوم به حقوق بشر است که همواره علیه اسلام عزیز، فرهنگ و اعتقادات مردم مسلمان ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار برده شده است.
این ماموریت از طریق یک چرخه ضد ملی و مرتبط با محافل بیگانه دنبال می شد. شبکه مورد بحث در مرحله اول باید برای ماشین آوازه گری گوبلزی غرب به تولید سوژه و خبر اقدام می کرد.
در مرحله دوم، حاصل جمع آوری ها را به سرپل های مشخص شده در خارج از کشور منتقل می نمود. در مرحله سوم محصول مونتاژ شده در کارگاه های تخصصی جنگ روانی غربی، اعم از آنچه که در قالب ادعاهای رسانه ها، دیپلمات ها ، سازمان ها و محافل به اصطلاح حقوق بشری غربی یا گزارش های بی مبنای گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران نمود پیدا می کرد، به داخل کشور منتقل شده و از زبان برخی به اصطلاح عناصر روشنفکر، سازمان ها، گروه ها و دستجات سیاسی یا رسانه های خاص مطرح و منتشر می شد.
بدین ترتیب در جای جای این چرخه متقلبانه، از سازمان های ظاهرا مردم نهاد همچون ˈسازمان گزارشگران بدون مرزˈ و ˈانجمن بین المللی روزنامه نگاران ایرانیˈ گرفته تا منادیان دروغین حقوق بشر و مامورین تنظیم گزارش های ماهیانه حقوق بشر (علیه ایران) و تعداد قابل توجهی از فراریان فتنه و مشاوران سران فتنه مستقر در لندن، پاریس و ایالت آمریکا و ... جملگی از همین چرخه، تغذیه می شدند.
طبق اطلاعات موجود، ساختار ˈسازمان گزارشگران بدون مرزˈ با الگوگیری از ساختار سازمانی بنگاه عملیات روانی بی.بی.سی، حوزه جغرافیایی ایران، افغانستان و تاجیکستان را در قالب یک واحد سازماندهی کرده و مسوولیت آن را به یکی از ضد انقلابیون فراری مرتبط با سازمان منافقین و برخی از سرویس های اطلاعاتی اروپایی محول نموده است.
این فرد در عین حال ماموریت اخذ مجوز اقامت و پناهندگی برای عناصر متواری شبکه را، به ویژه همزمان با فتنه 88 و برای فراریان فتنه، به عهده داشته و دارد.
5- وابستگی سران شبکه به سرویس های اطلاعاتی بیگانه و خیانت های آنها به مردم و به عناصر بازداشت شده، چنان است که تعدادی از اعضای شناسایی شده شبکه تقاضا نموده اند اطلاعات و تجربیات خود از این شبکه را بازگو و منتشر نمایند تا هشداری برای سایرین باشد.
از سوی دیگر، شدت آوازه گری های کارگاه های حرفه ای مولد جنجال های رسانه ای غربی و به کار افتادن انبوه رسانه ها و مراکز پخش محصولات عملیات روانی آن کارگاه ها، شاهد دیگری است بر اهمیت بالای این پرونده.
سربازان گمنام امام زمان (عج) اطمینان می دهند که جار و جنجال کارفرمایان غربی شبکه، نه تنها کمترین تاثیری بر ماموریت آنها نداشته است، بلکه تشدید تبلیغات غربی ها را نشانه هر چه نزدیک تر شدن خود به هدف اضمحلال یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های ماشین جنگ روانی دشمنان تلقی کرده و با توکل بر خدا و با عزمی راسخ تر و با جدیت و سرعت هر چه بیشتر، به ماموریت مقدس خود ادامه خواهند داد.
سیام(1)**9132**9129**1478

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال