سفارت ایران از شهادت رییس هیات ایرانی بازسازی جنوب لبنان خبر داد

بیروت - سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که حسن شاطری رییس هیأت ایرانی بازسازی جنوب لبنان روز گذشته در مسیر بازگشت از سوریه به لبنان به دست گروه های تروریستی به شهادت رسید.

به گزارش ایرنا از بیروت، در این بیانیه آمده است که شهید شاطری معروف به حسام خوش نویس برای اجرای طرح عمرانی و بازسازی خرابه های شهر حلب عازم سوریه شده بود که در مسیر بازگشت در جاده منتهی به فرودگاه دمشق توسط گروه های تروریستی به شهادت رسید.
هیات ایرانی بازسازی لبنان، پروژه های عمرانی زیادی را در مناطق خسارت دیده در جنگ سی و سه روز رژیم صهیونیستی علیه لبنان در سال 2006 میلادی به مرحله اجرا درآورد.
شاطری پس از جنگ سال 2006 رژیم صهیونیستی علیه لبنان، نقش مهمی در بازسازی روستاها و مناطق جنوب این کشور داشت و از احترام بالایی میان مسئولان رسمی و محلی لبنان برخوردار بود.
روزنامه لبنانی ˈالسفیرˈ نیز در شماره امروز (پنجشنبه) نوشت که وی در شهر حلب سوریه مشغول تحقیقات در خصوص بازسازی برخی نقاط این شهر بود و در مسیر بازگشت به لبنان توسط تروریست های مخالف نظام سوریه به درجه رفیع شهادت نایل شد.
قرار است مراسم یادبود شهید حاج حسن شاطری صبح و عصر امروز در سفارت ایران در بیروت برگزار شود.
خاورم*2023**2024**1436

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال