اعتراض خسرو معتضد به پخش شایعاتی درباره ایل بختیاری

تهران - ˈخسرو معتضدˈ پژوهشگر تاریخ گفت: متاسفانه برخی با ارسال پیامک ادعا می کنند که بنده در سخنانی گفته ام که بختیاری ها ایرانی نیستند در حالی که به گواهی تاریخ گفته ام که ایل بختیاری از هزاران سال پیش در ایران زندگی می کردند.

معتضد روز چهارشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: ایل بختیاری از هزاران سال پیش در ایران زندگی می کرده و دولتی قبل از مادها تشکیل داده و حتی حکومتی ˈالیماییˈ تشکیل دادند و ایل بختیاری از آریایی های ایران هستند که در جنگ های خشایار شاه، دوره ساسانیان و زمان صفویه و کریمخان نیز حضور داشتند.
وی با بیان این که از سال 1360 به دعوت شهید ˈمجید حداد عادلˈ وارد رادیو شده؛ افزود: از سال 74 نیز با برنامه ˈقرن پرماجراˈ پا به تلویزیون گذاشتم که این برنامه نیز جوایزی را به خود اختصاص داد و از پنج سال پیش نیز برنامه ˈپلی به گذشتهˈ را آغاز کردم که به ماجرای تاریخ ایران از سال 1298 می پردازد و تاکنون بیش از هزار برنامه اجرا کرده ام.
این پژوهشگر تاریخ معاصر اضافه کرد: چهار سال پیش در یکی از این برنامه ها به ایل بختیاری اشاره کردم و گفتم که ˈناصرالدین شاهˈ به ˈحسینقلی خان ایلخانیˈ یعنی جد ملکه ثریا مظنون شد و او را به اصفهان دعوت کرد و ˈظل السلطانˈ پسر ناصرالدین شاه او را مسموم کرد.
وی با استناد به کتاب ˈظل السلطانˈ نوشته ˈحسین سعادت نوریˈ گفت: در آن برنامه همچنین گفتم که حسینقلی خان عموزاده های خود را کشت و اخیرا نیز به کارهای سپهبد بختیاری پرداختم ولی متاسفانه برخی افراد مغرض با ارسال پیامک به نقل از من چنین عنوان می کنند که بختیاری ها ایرانی نیستند و آنان 500 سال است که وارد ایران شده اند.
معتضد گفت: مسوولین تلویزیون در حدود 50 برنامه تلویزیونی را بررسی کردند ولی چنین جملاتی را نیافتند و بنده فقط در رادیو گفتم 500 سال است که ایل بختیاری وارد عرصه سیاست شده است و افراد سرشناسی در سیاست کشور ظهور کرده اند.
وی همچنین به توطئه های دشمنان خارجی اشاره کرد و گفت: در آمریکا کانالی راه اندازی کرده و عده ای با لباس بختیاری بر علیه ایران صحبت می کنند و از تهران تا آمریکا شایعه کردند که معتضد به ایل بختیاری توهین کرده است.
وی همچنین از تاثیرپذیری بعضی شخصیت ها و سایت های خبری در این خصوص اظهار ناراحتی کرد و گفت: نامه ای برای رییس مجلس نوشتم تا اطلاع رسانی کنند که بنده پسر سرهنگ معتضد نیستم که به گفته برخی در خدمت دربار رضا شاه بود، چون بنده یک سال بعد از سقوط رضاشاه متولد شدم و پدرم نیز رییس بهداری دانشگاه جنگ بود.
فراهنگ(4)**1003**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال