اخذ مجور فعالیت دو شرکت مشاور سرمایه گذاری از سازمان بورس

تهران - دو شرکت مشاور سرمایه گذاری، از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز فعالیت گرفتند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت های مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ(سهامی خاص) و ابن سینا مدبر(سهامی خاص) که پیش از این، مجوز موافقت اصولی با تأسیس خود را از این سازمان دریافت کرده بودند، با تکمیل مراحل مربوطه و تأسیس شرکت، مجوز فعالیت خود را از مدیریت نظارت بر نهادهای مالی این سازمان دریافت کردند.
بر این اساس، شرکت های مشاور سرمایه گذاری و یا آن دسته از نهادهای مالی که اقدام به دریافت مجوز فعالیت مشاور سرمایه گذاری نموده اند، شرکت هایی هستند که در قالب قراردادی مشخص اقدام به ارائه انواع خدمات مشاوره در زمینۀ اوراق بهادار می نمایند.
با توجه به قانون بازار اوراق بهادار (مصوب آذرماه 1384) و نیز تأکید قانون برنامۀ پنج سالۀ پنجم توسعه اشخاصی که اقدام به ارائۀ خدمات مشاور سرمایه گذاری می کنند باید دارای مجوز فعالیت مربوطه از سازمان بورس و اوراق بهادار باشند.
در واقع تأسیس و فعالیت شرکت های مشاور سرمایه گذاری و ارائۀ خدمات مشاوره در زمینۀ اوراق بهادار منوط به دریافت مجوزهای مربوطه است.
با شکل گیری این نوع از نهادهای مالی، زمینۀ مناسبی برای فعالان و متخصصان بازار سرمایه فراهم شده است تا بتوانند با توجه به تجربه و تخصص خود امکان ارائه خدمات مشاوره در بازار سرمایه را داشته باشند و نیز فرصت مناسبی برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری در حوزۀ بورس و اوراق بهادار را دارند ولی تخصص یا اطلاعات کافی برای ورود به این بازار را ندارند.
این در حالی است که، بر اساس مادۀ 49 قانون بازار اوراق بهادار، اشخاصی که فاقد مجوز فعالیت مشاور سرمایه گذاری باشند مجاز به ارائۀ خدمات مشاوره در زمینۀ اوراق بهادار نیستند.
به غیر از دو شرکت مذکور، هفت شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه، آرمان آتی، ارزش پرداز آریان، تأمین سرمایه نوین، نیکی گستر، معیار و دیدگاهان نوین، پیش از این مجوز تأسیس و فعالیت خود را از این سازمان دریافت نموده و فعالیت می نمایند.
اقتصام(1)** 9141/1594

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال