محمدرضا گرگین زاده نوازنده پیشکسوت درگذشت

تهران - محمدرضا گرگین زاده عضو کانون آهنگسازان خانه موسیقی و مدیر انتشارات سرود یکشنبه شب -پانزدهم بهمن ماه- بر اثر عارضه قلبی درگذشت.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از انجمن موسیقی ، محمدرضا گرگین زاده که از ابتدای بهمن ماه به دلیل سکته قلبی در بیمارستان بستری بود شب گذشته پس از انجام عمل باز قلب دار فانی را وداع گفت.
محمدرضا گرگین‏زاده سال 1327 خورشیدی در محله امیریه متولد شد و از سن دوازده سالگی نزد عموی خود مصطفی گرگین‏زاده شروع به فراگیری نواختن فلوت کرد. پس از یک سال به کلاس یحیی نیکنواز که از دوستان نزدیک پدر و عمویش بود رفت و به فراگیری و نواختن ویلن پرداخت.
وی در هنرستان زیر نظر استادانی چون محمود ذالفنون، علی تجویدی و تارخانیان مشغول به تحصیل شد ، وی در سال 1348، همکاری خود را با ارکستر حسین دهلوی آغاز کرد که بیشتر نوازنده‏های این ارکستر از شاگردان هنرستان موسیقی ملی بودند.
گرگین زاده در سال 1352 به رادیو ایران رفت و مدت دو سال با ارکستر فرهاد فخرالدینی همکاری کرد ، پس از چندی برای تکمیل و بیشتر آشنا شدن با علم موسیقی به هنرکده موسیقی ملی که به سرپرستی مصطفی پورتراب اداره می‏شد رفت و در رشته آهنگ‏سازی موفق به دریافت لیسانس از این مدرسه شد، سپس با بورس تحصیلی که در اختیار وی قرار گرفت عازم انگلستان شد.
وی پس از اتمام دوران تحصیلات به میهن بازگشت و در سال 1358 به هنرستان عالی موسیقی رفت و در سمت ناظم این هنرستان مشغول انجام وظیفه شد و مدتی با این مدرسه همکاری کرد.
گرگین زاده بعدها کانون موسیقی چنگ و در ادامه انتشارات سرود را تاسیس کرد.
فراهنگ (1) ** 9252 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال