مصباح یزدی: ایران نسبت به نیم قرن گذشته پیشرفت های چشمگیری داشته است

قم- آیت الله ˈمحمد تقی مصباح یزدیˈ از استادان بر جسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه موقعیت اسلام در جامعه کنونی به هیج وجه قابل مقایسه با دوران پیش از انقلاب نیست، گفت: ایران اسلامی نسبت به نیم قرن گذشته پیشرفت های چشمگیری داشته است.

به گزارش ایرنا، آیت الله مصباح یزدی یکشنبه شب در دیدار طلاب و روحانیان استان آذربایجان غربی در تالار اجتماعات مؤسسه آموزشی امام(ره)، اظهار داشت: با همه نواقصی که اکنون موجود است و ما نیز به آن معتقدیم، فرق میان زمان حال با دوران طاغوت فرق بین بهشت و جهنم است.
وی با بیان اینکه ایران نسبت به نیم قرن گذشته به پیشرفت های فراوانی درعرصه های مختلف دست پیدا کرده است، خاطر نشان کرد: درک این مسأله برای نسل امروز که در آن زمان زندگی نکرده اند، امکانپذیر نیست.
رییس مؤسسه امام(ره) با اشاره به جایگاه نامناسب و بسیار پایین روحانیت در رژیم گذشته، اظهار داشت: در آن زمان رانندگانی که کار آنها جابجایی مسافر بود دو گروه از جامعه یعنی فواحش و آخوندها را به این علت که آنها نکبت می آورند، سوار نمی کردند.
مصباح یزدی تأکید کرد: امروز عظمت و جایگاه روحانیت در جهان تا آنجاست که وقتی بنده به آمریکا سفری داشتم جلوی کاخ سفید یک سرباز به نشانه احترام به من تعظیم کرد.
وی تصریح کرد: زمانی بود که یک دانشجو در دانشگاه چون او را مسخره می کردند، حتی جرأت خواندن نماز واجبش را هم نداشت؛ اما در شرایط کنونی مراسم اعتکاف در بیشتر مساجد کشور برگزار و بیشتر مردم بویژه جوانان، خواهان نام نویسی و شرکت در این مراسم هستند.
آیت الله مصباح با بیان اینکه تمام این تحولات را باید مدیون انقلاب اسلامی و حرکت ارزشمند حضرت امام بدانیم، خاطر نشان کرد: امروز هر اقدامی که در این کشور در راستای اعتلای اسلام انجام شود، امام خمینی (ره) در ثواب آن سهیم است.
وی افزود: امام راحل که خود یک طلبه ساده و معمولی بود، با مراجعت از خمین به اراک و درس خواندن در حوزه علمیه این شهر و سپس آمدن به قم توانست جهان را متحول و به لرزه در آورد چرا که او متکی به قدرت خداوند بود و از هیچ قدرتی هراس نداشت.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ارزش و اهمیت اسلام آن را زمینه ساز دستیابی بشریت به سعادت دنیوی و اخروی توصیف کرد و افزود: گرویدن به این دین الهی موجب رسیدن انسان به اوج کمال و ترک آن سقوط انسان به مرتبه ای پست تر از مرتبه حیوانیت را در پی دارد.
مصباح یزدی با اشاره به مقام و جایگاه رفیعی که اسلام و قرآن برای انسان قایل شده است، افزود: این در حالی است که مکاتب الحادی و انسانگرای غربی نسبت به اینکه انسان اشرف مخلوقات است، معترض هستند چون که آنها انسان را همچون یک حیوان و در مقامی برابر با دیگر موجودات می دانند.
وی، اجرای احکام و دستورات الهی را در جامعه ضروری دانست و افزود: لازمه اجرای این احکام، ایجاد حکومت اسلامی است تا بواسطه آن با اجرای احکام الهی در جامعه زمینه اجرای آن در جهان فراهم شود.ک/2
7406**1535**1504

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال