رییس جمهوری در همدان:

توانمندی و قدرت مردم ایران بی پایان است

همدان- رییس جمهوری با تاکید بر این که توانمندی و قدرت مردم ایران بی پایان است، گفت: باید به توانمندی توده های مردم اعتماد و راه را بازکرد تا تصمیمات بزرگ بگیریم.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، ˈمحمود احمدی نژادˈ روز سه شنبه در آیین بهره برداری از طرح های استانی استان همدان افزود: باید اجازه دهیم ظرفیت و توانمندی مردم وارد عرصه بهره برداری از ثروت ملی شود، آنگاه کسی جرات نمی کند که بگوید ایران را تحت فشار قرار داده ایم.
وی تصریح کرد: ظرفیت و توانمندی ملت ایران بالا است و نباید مدیران و مسوولان خود را سقف پرواز مردم بدانند.
رییس قوه مجریه با بیان این که ما نباید خودمان را مبنای ارزیابی و اندازه گیری توانمندی مردم قرار دهیم، یادآور شد: توانمندی و قدرت مردم ایران بی پایان است، نباید مانع شد اگر انرژی مردم وارد شود کسی نمی تواند برای این ملت مشکلی بوجود آورد.
احمدی نژاد، تفاهم و همدلی را عامل انجام کارها دانست و اضافه کرد: باید دست به دست هم دهیم تا کارها را به پیش ببریم.

*** باید توانمندی های ملت را باور کنیم
رییس جمهوری با بیان این که باید توانمندی های ملت را باور کنیم، ادامه داد: ظرفیت ملت ایران در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، طرح های عظیم و اخیرا هدفمندی یارانه ها که طرحی عظیم بود و اجرای آن دنیا را مبهوت کرد به اثبات رسیده است.
احمدی ن‍ژاد، ایران را دریایی از ثروت معنوی، مادی و فرهنگی دانست و خاطر نشان کرد: در چنین سرزمینی نباید فقیری وجود داشته باشد.
رییس جمهوری با طرح این سوال که برای ساختن کشور چه کار باید کرد؟، گفت: نکته مهم این است که باید از ثروت های طبیعی خدادادی به درستی استفاده کنیم چرا که خداوند برای هزاران نسل پس از ما نیز در همین خاک نعمت قرار داده است.
احمدی نژاد با یادآوری این که ایران سرزمینی وسیع و پهناور است و باید از منابع طبیعی به شیوه درست استفاده کرد، گفت: بیش از 45 میلیون هکتار زمین قابل کشت در کشور وجود دارد که ما تنها از 14 میلیون هکتار آن استفاده می کنیم.
وی با اشاره به این که نباید به سمتی برویم که عده کمی کار کنند و بقیه مصرف کننده باشند، ادامه داد: باید زمینه فراهم شود تا هر فرد توانمندی وارد عرصه تولید شود.
احمدی نژاد گفت: متاسفانه به دلیل استیلای طولانی مدت حاکمان فاسد و کوچک نگاه ها دچار مشکل شده و اندیشه سازمانی و حکمرانی در کشور نیز تضعیف شده است.
رییس جمهوری افزود: برخی کشورها می گویند نفت ایران را نخرید خطاب به آنها باید گفت که بهتر که نمی خرید آیا ملت ایران که چند هزارسال برای بشریت افتخار آفرید از نفت استفاده می کرد.
احمدی نژاد ادامه داد: این همه دانشمند و محقق در کشور داریم که می توانند با ابتکارات خود 10 برابر پول نفت را به جیب مردم بیاورند.
وی درادامه بار دیگر با تاکید بر استفاده از ظرفیت و توانمندی بالای ملت ایران، گفت: اگر این ظرفیت وارد عرصه شود دیگر نمی توانند برای مردم ما مشکل ایجاد کنند و دشمنان با همدستی برخی در داخل بازی ارز به راه اندازند.
رییس قوه مجریه اضافه کرد: با اتکا به ملت می توان کاری کرد که توطئه های دشمن خنثی و دستش کوتاه و تحقیر شود و سهم مبادلات خارجی، تغییر قیمت ارز و آثار نوسان آن را در زندگی مردم به حداقل رساند.

*** ملت ایران همیشه به سمت قله حرکت کرده است
احمدی ن‍ژاد با یادآوری این که ملت ایران همیشه به سمت قله حرکت کرده و می کند ، اظهارداشت: بدخواهان و دشمنان عدالت و توحید نمی خواهند کسی به قله تعالی برسد و به همین دلیل به دنبال ایجاد یاس و تفرقه و فشار بر جامعه هستند.
وی ادامه داد: ما باید در مقابل این دشمن با امید حرکت کرده و امیدوارانه سخن بگوییم، همدل باشیم، عظمت ملت را باور و به خدا توکل کنیم.
رییس قوه مجریه ادامه داد: باید همه دست به دست هم داده و ایران را بسازیم و فقط به عزت این کشور فکر کنیم چرا که مقدمه سازی برای استقرار عدالت و توحید در عالم است.

*** سرعت سازندگی در کشور بالاست
احمدی نژاد با اشاره به طرح های عمرانی که امروز در استان همدان بهره برداری شد، گفت: سرعت سازندگی در کشور بالا است البته امسال به دلیل طراحی های دشمنان و فشارهای آنان، مقداری منابع دولت دچار آسیب شد.
وی افزود: هرچند آن گونه که ملت می خواست کارها با سرعت پیش نرفت اما با این وجود کارها به خوبی پیش می رود.

*** مسکن مهر از طرح های بزرگ و ماندگار کشور
احمدی نژاد از مسکن مهر به عنوان طرح ضربتی و فوری که باید درد مزمن را تسکین دهد، یاد کرد و افزود: این طرح مقدمه ای بود تا بتوانیم طرح های شایسته تری را در کشور ایجاد کنیم به همین دلیل طرح بسیار بزرگ و ماندگاری بشمار می رود.
وی با اشاره به 19 هزار و 870 واحد مسکونی مهر که امروز در استان همدان به بهره برداری رسید، گفت: انشاالله هرچه زودتر بقیه این طرح را تکمیل کرده و در اختیار مردم قرار دهیم تا آرامشی برای مردم باشد.
احمدی نژاد خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: باید کاری کنیم که در طرح مسکن مهر اقساط پرداختی مردم کم و زمان پرداخت آن طولانی شود.
وی بااشاره به این که طبقات متوسط به پایین جامعه از مسکن مهر استفاده می کنند ، اظهارداشت: کاهش مبلغ اقساط و طولانی شدن زمان بازپرداخت در شورای مسکن مطرح خواهد شد.
رییس جمهوری با اشاره به پروژه های راهی که امروز در استان همدان افتتاح شد گفت: احداث آزاد راه ها جزو کارهای بزرگ است و انشاالله به زودی باند دوم آزاد راه ساوه - همدان به بهره برداری خواهد رسید.
رییس جمهوری با بیان این که احداث راه آهن جزو پروژه های ملی و حتی فراملی است که هزینه جابجایی در آن کم تر و امنیت بالاتر است، گفت: امروز ریل گذاری خط راه آهن ساوه - همدان آغاز شد.
احمدی نژاد اظهارداشت: زمانی که راه از منطقه ای عبور می کند آبادانی را در پی دارد.
احمدی نژاد،خطاب به مردم استان همدان گفت که از مهرماه سال آینده ریل گذاری راه آهن همدان به سنندج نیز آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: بنابراین دو ریل گذاری در همدان انجام می شود یک مسیر تهران به همدان و مسیر دیگر ملایر به سمت نهاوند است که از همه دست اندرکاران آن قدردانی می کنیم.

***
رییس قوه مجریه با بیان این که همه باید برای ساختن کشور همت و تلاش کنند گفت: باید هر فردی در هر نقطه ای از کشور کارهای خود را به گونه ای تنظیم کند که در راستای پیشرفت کشور و با انگیزه خدمت و اعتلای کشور باشد.
احمدی نژاد افزود: در این صورت است که ما به جای چند هزار پیمانکار و مدیر که اکنون بر سر پروژه ها هستند، 75 میلیون پیمانکار و مدیر خواهیم داشت که همه در یک راستا تلاش می کنند.
وی با یادآوری تاریخ و تمدن هزاران ساله ایران، اضافه کرد: مهمتر از تاریخ و تمدن، ما ملتی هستیم که پی در پی در دامان خود انسان های بزرگ تربیت کرده ایم.
رییس جمهوری با بیان این که دراین سرزمین استعدادهای فراوان نهفته است،گفت: این آب و خاک نخبه پرور و بزرگ پرور است که بیان این مطالب ذکر نعمت های خدا برای شکر آن است نه خود برتربینی.
به گفته احمدی نژاد، خدا ویژگی هایی را در این سرزمین قرارداده که اگر نتوان گفت بی نظیر است اما کم نظیر به شمار می رود.
وی با بیان این که تنها ملتی که در تاریخ ما خودپرستی به معنای شناخته شده اش نبوده است، یادآور شد: نمونه آن در 30 سال اخیر وجود دارد، فرد خودخواه، قدرت طلب و فاسدی امکانات جهان و یا کشور را علیه ایران بسیج و صدمات بسیاری هم به ملت خود و هم ملت ایران وارد کرد.
رییس جمهوری ادامه داد: سپس این فرد قدرت طلب رفت دشمنان آمدند و به کشور او صدمات بسیاری وارد کردند اما در این میان تنها ملتی که با آن ملت هم درد بود و ایستادگی کرد ایران است.
احمدی نژاد با اشاره به این که ملت ایران بزرگ است و نه تنها کینه ای ندارد بلکه از سختی آن ملت غصه می خورد و پشتیبانی می کند، ادامه داد: این ویژگی نیست که هر جا بتوان آن را یافت، اینجا دیار معرفت، علم، آگاهی و نخبگان است.
پیش از سخنان رییس جمهوری عملیات ریل گذاری راه آهن تهران - همدان به طول 260 کیلومتر با اعتبار چهار هزار و 500 میلیارد ریال به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.
این طرح استان تهران را به صورت ریلی به استان همدان متصل می کند و از این طریق باعث توسعه اقتصادی منطقه و افزایش رفاه می شود که مردم شهرها و روستاهای مسیر نیز می توانند از آن استفاده کنند.
این راه آهن در ادامه مسیر با اتصال به شهرستان سنندج امکان اتصال خط آهن به استان کردستان را فراهم می آورد.
راه آهن تهران - همدان 9 کیلومتر بعد از ایستگاه شهریار در محور راه آهن تهران - قم منشعب شده و با عبور از کنار شهرهای ساوه، نوبران و فامنین به ایستگاه راه آهن همدان منتهی می شود.
سیام(3)**7378**9012**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال