آقا کوچکی: بسکتبال با ویلچر ایران یکی از پدیده های جهان خواهد شد

تهران - رییس انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین گفت: مدت محرومیت بسکتبال با ویلچر ایران به پایان رسیده و تیم ملی ایران به زودی یکی از پدیده های جهان خواهد شد.

ˈعباس آقاکوچکیˈروز دوشنبه درنشستی با رسانه ها افزود:بسکتبال باویلچر ایران به دلیل اعتقادات و آرمان های نظام اسلامی به مدت پنج سال از سال 2008 از حضور در رقابت های برون مرزی محروم شد، اما به دلیل توجه ویژه کمیته ملی پارالمپیک ایران به این رشته ورزشی و فعالیت های مهم ان در داخل کشور یک سال زودتر این محرومیت به پایان رسید.
وی تصریح کرد: بسکتبال با ویلچر ایران بر اساس رای کمیته بین المللی پارالمپیک (IWBF) تا پایان سال 2013 از حضور در تمامی رویدادهای ورزشی این رشته در جهان محروم بود،اما وقتی مسئولان این کمیته از توجه جدی ایران به این رشته ورزشی به رغم محرومیت آگاهی یافتند، با 11ماه تخفیف آغازسال 2013 را پایان دوره محرومیت اعلام کردند.
رییس انجمن بسکتبال باویلچر با بیان اینکه یکی از اقدامات موثردراین تصمیم گیری اعزام تیم ملی بسکتبال باویلچر به بازی های پاراآسیایی 2012 گوانگجو برای دیدن دیگر بازی های این رشته ورزشی و کسب تجربه بود، خاطر نشان کرد: در گوانگجو مسئولین کمیته بین المللی پارالمپیک از این اقدام ایران ابراز رضایت کردند و وعده کاهش مدت محرومیت را دادند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه موضوع محرومیت هیچ خللی در برنامه های آماده سازی بسکتبال با ویلچرایران بوجود نیاورد، افزود: در بازی های پیش روی بسکتبال با ویلچر ثابت خواهیم کرد که یکی از پدیده های این رشته ورزشی در جهان هستیم
آقا کوچکی تصریح کرد: مدت محرومیت بهترین فرصت برای بهینه سازی بسکتبال با ویلچر ایران شد ودرمسابقات انتخابی قهرمانی جهان، بازی های پاراآسیایی 2013جوانان درمالزی و بازی های پاراآسیایی 2014 کره جنوبی اقتدار این رشته ورزشی در قاره آسیا و جهان را نشان خواهیم داد.
وی تاکید کرد: فعالیت های ما ازدید جهانیان پوشیده مانده و آنان فکر می کنند در این مدت بسکتبال باویلچرایران هیچ فعالیتی نداشته است.در این مدت جشنواره بسکتبال با ویلچر، مسابقات لیگ برتر ،دسته یک وزیرگروه به صورت منظم برگزارشده است.همچنین درمسابقات قهرمانی کشوربسکتبال با ویلچر بیش از 40 استعداد و در مسابقات امید و زیر 23 سال 34 بازیکن مستعد شناسائی و به تیم های ملی و امید دعوت شدند.
آقاکوچکی به سومین مرحله اردوی تیم بسکتبال زیر 23 سال ایران که هم اکنون در کمپ تیم های ملی در حال برگزاری است، اشاره کرد و گفت: این تیم خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان سال آینده درترکیه آماده می کند که ابتدا خردادماه سال 92 باید در تایلند در مسابقات انتخابی قاره آسیا و اقیانوسیه حضور یابد.
وی با بیان اینکه هدف نخست بسکتبال با ویلچر کسب قهرمانی آسیا واقیانوسیه است،در باره احتمال رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی درمسابقات قهرمانی جهان گفت:تلاش خواهیم کرد با مدیریت خاص از این اتفاق جلوگیری کنیم. البته ناگفته نماند که این رژیم در این رشته ورزشی حرفی برای گفتن ندارد که به مسابقات جهانی راه یابد.
مسئول سابق توسعه بسکتبال با ویلچر آسیا و اقیانوسیه در ادامه به روند آماده سازی تیم های ملی وبرگزاری دیدارهای تدارکاتی برای این تیم اشاره کردوگفت: در مسابقات آسیا و اقیانوسیه تیم های استرالیا، ژاپن وکره جنوبی از حریفان اصلی ایران هستند و در مسابقات قهرمانی جهان نیز کانادا، انگلیس و آمریکا از حریفان سرسخت محسوب می شوند.
وی درباره استفاده ازپنج لژیونرفعلی بسکتبال باویلچر ایران گفت:آنان تجربه های خوبی از حضور در مسابقات باشگاه های اسپانیا، ایتالیا، ترکیه و انگلیس دارند که حتما در راستای افزایش سطح فنی بسکتبال با ویلچر ایران استفاده خواهد شد.
آقا کوچکی در پایان در مورد برنامه برون مرزی پیش روی بسکتبال با ویلچر ایران گفت: تیم ملی الف به مسابقات انتخابی کره جنوبی اعزام می شود. تیم ملی ب به عنوان پشتیوانه سازی این رشته فعال خواهد شد. تیم ملی امید برای بازی های پارالمپیک 2016 برزیل از هم اکنون تشکیل و آماده می شود و تیم زیر 19 سال نیز با هدف مسابقات قهرمانی جهان سال 2018 آماده خواهد شد.
ورزشی(3)** 1379**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال