قتل معلم ارمنی عنوان نخست اخبار امروز رسانه های ترکیه

آنکارا – درحالیکه هنوز پرونده جنایات علیه ارامنه در ترکیه نزد افکار عمومی این کشور روشن نشده است، روز جمعه خبر جنایت دیگری در مدرسه ای متعلق به ارامنه در استانبول و کشته شدن یک معلم ارمنی، در صدر اخبار روز رسانه های خبری این کشور قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، یک معلم رایانه شاغل در مدرسه ارامنه در منطقه ˈقاضی کویˈ استانبول در منزلش به قتل رسید.
رسانه های ترکیه گزارش کردند که خانم ˈایلکر شاهینˈ (40 ساله) معلم رایانه شاغل در مدرسه ˈآرامیانˈ در استانبول در منزلش که تنها زندگی می کرد، کشته شده است.
براساس این گزارش، دوستان این معلم ارمنی که سه روز از او خبری نداشتند به منزلش آمده و با شکستن درب وارد منزل شده و با بدن بی جان خانم معلم ارمنی روبه رو شدند.
جسد این معلم توسط گروههای امداد به پزشکی قانونی استانبول منتقل شده و پلیس تحقیقاتی را در خصوص این جنایت آغاز کرده است.
تاکنون چندین مورد جنایت علیه ارامنه در ترکیه صورت گرفته که قتل ˈهراند دینکˈ یکی از جنجالی ترین جنایت ها علیه ارامنه ترکیه در سالهای اخیر است.
هراند دینک یک روزنامه نگار ترکیه ای ارمنی تبار بود که در ژانویهٔ 2007، به دست ˈ اوگون ساماستˈ، یک ملی گرای و دست راستی تندرو 17 سالهٔ ترک در روز روشن به ضرب گلوله دراستانبول ترور شد.
ترور او اندکی پس از پخش مصاحبهٔ او با نام ˈجیغ زنندگانˈ روی داد که در آن دینک دربارهٔ انکار نسل کشی 1915 ارمنی ها و محاکمهٔ او طبق مادهٔ 301 سخن گفت.
قتل یک راهب در ترابوزان و قتل چند ارمنی در حمله به کتابفروشی در جنوب غرب ترکیه از جمله دیگر جنایتها علیه ارامنه در ترکیه است.
موضوع اختلافات ترکیه با ارمنستان و اتخاذ روشهای خشن افراطیون ملی گرای ترک علیه شهروندان ارمنی ترکیه از جمله چالش های این کشور بشمار می رود.
خاورم/2011**230**1144

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال