تلفات سرما درشمال هند به 140 نفر رسید

دهلی نو- موج سرمای شدید در شمال هند همچنان ادامه دارد و تعداد تلفاتی جانی ناشی از سرمای استخوان سوز در این کشور را تا روز یکشنبه به 140 نفر رسانده است.

به گزارش ایرنا 11 نفر در ایالت اوتارپرادش در شمال هند روزهای شنبه و یکشنبه جان خود را در اثر سرمای شدید در این ایالت از دست دادند و تعداد تلفات جانی ناشی از سرما در شمال هند به 140 نفر رسید.
ایالت اتارپرادش هند با حدود 200 میلیون نفر جمعیت یکی از فقیرترین ایالتهای این کشور به شمار می رود و معمولا در فصل سرما و گرما تعدادی افراد بی خانمان جان خود را از دست می دهند.
همچنین حداقل دمای هوا در پایتخت هند روز شنبه به 1.9 درجه سانتیگراد رسید که چهار درجه کمتر از دمای عادی فصل است و حداکثر دما به 12.6 درجه سانتیگراد رسید که هشت درجه کمتر از دمای عادی به حساب می آید.
رطوبت بالای هوا درهند موجب می شود که دمای کمتر ازپنج درجه سانتیگراد بالای صفر به سرمایی استخوان سوز تبدیل شود.
موج سرما سراسر دره کشمیر را فرا گرفته بطوری که سرینگر، مرکز تابستانی ایالت جامو و کشمیر در شمال هند، دیشب با منهای 5 درجه سانتیگراد سردترین شب فصل را سپری کرد.
ایالت های پنجاب و هاریانا همچنان بخاطر کاهش حداقل و حداکثر دمای هوا در این دو ایالت به میزان به ترتیب تا 5 و 12 درجه کمتر از دمای عادی وضعیت دشواری را سپری کردند.
هرساله دهها نفر درهند که عمدتا افراد فقیر و بی خانمان هستند درفصل زمستان جان خود را ازدست می دهند.
آساق** 2164** 589**1577

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال