در تفاهمنامه ای دو جانبه :

سازمان فنی و حرفه ای در محلات شهرداری آموزش مهارت می دهد

تهران- در راستای امضای تفاهمنامه آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، آموزش مهارت در سرای محلات شهرداری آغاز می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به توانمندی ها و قابلیت های آموزش مهارت در کشور، رویکرد جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مبتنی بر آموزش، تولید، بازاریابی و تضمین فروش را یکی از راهکاری حل معضل بیکاری جوانان دانست.
ˈحمید رضا خانپورˈ ادامه داد: اطلاع رسانی در مورد مهارت های فنی و حرفه ای به شهروندان در خانه های کار افرینی سرای محلات مناطق ، اختصاص فضاهای کارگاهی و آموزشی جهت برپایی دوره های اختصاصی ، همکاری در همایش ، سمینار ، مسابقه و جشنواره با موضوع های صنفی و کار آفرینی از جمله محورهای این تفاهم است.
این مقام مسئول گفت: همچنین همکاری در توسعه طرح استاد- شاگردی و توسعه فرهنگ مهارت آموزی به روش نوین برای کودکان چهار سال به بالا ،همکاری در باره ساماندهی مشاغل خانگی و راه اندازی دبیرخانه تخصصی مشترک و به اشتراک گذاشتن بانک اطلاعاتی نخبگان مهارتی از سوی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از دیگر مفاد این تفاهمنامه است.
وی در ادامه بیان داشت: برگزاری دوره های مهارتی و آزمون ویژه کارگران ساختمانی و فصلی همراه با ارائه گواهینامه فنی و حرفه ای، مهارت آموزی به شهروندان، افراد آسیب دیده و در معرض آسیب، راه اندازی مرکز مهارت آموزی در مناطق 22 گانه بر اساس نیاز هر منطقه و راه اندازی گذر مهارت(آموزش های مهارت چند ساعته) در نقاط مختلف شهر، استانداردسازی سرفصل آموزش های مهارتی جهت ارائه گواهینامه پایان دوره ، به اشتراک گذاردن بانک اطلاعاتی نخبگان مهارتی از جمله محورهای مورد تفاهم است .
یادآور می شود، تفاهمنامه آموزش فنی و حرفه ای توسط ˈحمید رضا خانپورˈ مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و ˈحسین زارع صفتˈ مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی برای یک سال به امضا رسیده است.
اقتصام (4) ** 9123 **1601

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال