محقق ارشد هندی:طرح شش ماده ای ایران برای حل بحران سوریه راهگشا است

دهلی نو- محقق ارشد هندی ،بحران جاری در سوریه را تاسف آور خواند و گفت : طرح شش ماده ای ایران برای حل بحران سوریه راهگشا ،معقول و قابل اجرا است.

ˈذاکر حسینˈ محقق ˈشورای امور جهانی هندˈ روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایران یک قدرت مهم منطقه است و تهران همواره خواستار حل این بحران از راههای صلح آمیز است.
این کارشناس برجسته امور آسیای غربی اظهارداشت: درگیری جاری بین نیروهای دولتی و مخالفان بشار اسد در سوریه تنها به هرج و مرج بیشتر دامن می زند.
وی گفت: ایران به عنوان رییس جنبش غیرمتعهدها و نیز یک کشور مهم منطقه و جهان برای برقراری صلح و امنیت در سوریه تلاش می کند و طرح شش ماده ای تهران نشانگر تلاش های ایران برای خاتمه یافتن بحران در سوریه است.
ذاکر حسین که اخیرا از سوریه نیز دیدن کرده، ادامه داد: بحران سوریه را تنها می توان از طریق راه های صلح آمیز و براساس برنامه پیشنهادی ایران ،حل و فصل کرد ولی مشکل این است که عده ای از کشورهای منطقه و نیز غرب از جمله آمریکا نمی خواهند، مساله سوریه بزودی حل شود.
وی تصریح کرد: مخالفان بشار اسد تلاش می کنند در سوریه هرج و مرج ادامه یابد و کشورهای غربی به بهانه نقض حقوق بشر در سوریه دخالت کنند.
وی گفت: برقراری آتش بس فوری و زمینه سازی برای برگزاری انتخابات و نیز کمک به مردم سوریه از جمله اقدامات ضروری برای خاتمه بحران در سوریه است و طرح ایران نیز بر همین راهکار تاکید می کند.
آساق** 2161** 589**5981

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال