با رمز یا حسین(ع):

رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 آغاز شد

بندرعباس-رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 با فرمان امیر دریادار ˈحبیب الله سیاریˈ فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح روز جمعه از روی عرشه زیردریایی فوق سنگین طارق با رمز ˈیا حسین(ع)ˈ آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امیر دریادار سیاری پس از صدور فرمان آغاز رزمایش ولایت 91 در جمع خبرنگاران افزود: این رزمایش در تنگه هرمز، دریای عمان، مدار 18، مدار 10 درجه شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه باب المندب برگزار می شود.
وی با اعلام برنامه های روز اول برگزاری رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 اظهار داشت: در روز اول عزیمت یگان های سطحی، زیر سطحی و پروازی برای استقرار در دریا و محل برگزاری رزمایش انجام می شود.
دریادار سیاری با برشماری اهداف برگزاری رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 افزود: نشان دادن توان نیروهای مسلح و نیروی دریایی ارتش برای دفاع از مرزهای آبی و منافع کشورمان در جهت برقراری امنیت پایدار در منطقه و ارسال پیام صلح و دوستی برای کشورهای همسایه از اهداف برگزاری این رزمایش است.
وی با بیان این که نیروی دریایی ارتش با حضور در آب های آزاد و در کنار نیروهای دیگر کشورها نشان داده که از توانایی بالایی در بحث علمی و فناوری دفاع دریایی برخوردار است، تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش هم اکنون دارای علم و فناوری بالایی در عرصه آب ها است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش برگزاری رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 را برای دشمنان دارای این پیام دانست که مردم مسلمان و قهرمان ایران در دفاع از منافع و منابع حیاتی خود در تمامی عرصه ها بخصوص آب های آزاد جدی هستند.
امیر دریادار سیاری این رزمایش را در راستای افزایش توان تاکتیکی و عملیاتی نیروی دریایی عنوان کرد و ادامه داد: در طول برگزاری رزمایش ناو گروه 23 نیروی دریایی شامل ناو بوشهر و ناوشکن جماران، اقدام به اسکورت کشتی های تجاری و نفت کش ایران در خطوط مواصلاتی دریایی می کنند که این اقدام در جهت مقابله با پدیده شوم دزدان دریایی خواهد بود که نشان از اقتدار نیروی دریایی ارتش کشورمان دارد.
رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 که از امروز جمعه 8 دی ماه آغاز شد به مدت 6 روز ادامه خواهد داشت.
سیام(3)**9103**1478

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال