پنج تیم برتر مسابقات برنامه نویسی کامپیوتر غرب آسیا تعیین شدند

تهران - پنج تیم برتر مسابقات برنامه نویسی ای سی ام( ACM) غرب آسیا تعیین و راهی مرحله نهایی این رقابتهای جهانی در سن پترزبورگ روسیه شدند.

این رقابتها چهاردهمین دور از مسابقات مزبور بود که امروز در دانشگاه صنعتی شریف با حضور 83 تیم سه نفره و به مدت پنج ساعت برگزار شد.
ˈحمید ضرابی زاده ˈ،دبیر اجرایی مسابقات برنامه نویسی دانشجویی ای سی ام ( انجمن علمی کامپیوتر آمریکا)، عصرجمعه در پایان این رقابت ها به خبرنگار ایرنا گفت: سه تیم از دانشگاه صنعتی شریف، یک تیم از دانشگاه تهران و مجددا یک تیم از دانشگاه صنعتی شریف به ترتیب رتبه های یک تا پنج مسابقات را کسب کردند.
به گفته ی این عضو هیات علمی دانشگاه شریف، 10 سوال برای این مسابقه ارایه شد که تیم نخست 9 سوال و تیم های دوم و سوم و چهارم هشت سوال و تیم پنجم هفت سوال را پاسخ داده و به نتیجه رساندند.
استادیار دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در ادامه توضیح داد: داوران برای تعیین رتبه ها از دو ملاک تعداد پاسخ ها و زمان پاسخگویی استفاده کردند.
به گفته ی ضرابی زاده ، چون از هر دانشگاه تنها یک تیم می تواند به مرحله نهایی راه پیدا کند ، بنابراین یک تیم از دانشگاه صنعتی شریف و تیم دیگر از دانشگاه تهران که رتبه چهارم را کسب کرده به سن پترزبورگ خواهند رفت.
وی پیش بینی کرد که به احتمال زیاد تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر که هفته پیش در همین دست از رقابت ها در کشور هند شرکت کرده و به رتبه نخست دست یافته نیز به عنوان یک تیم ایرانی به سن پترزبورگ اعزام شود.
دبیر اجرایی مسابقات برنامه نویسی ای سی ام غرب آسیا جایزه پنج تیم نخست را 20 میلیون ریال ، پنج تیم دوم را 15 میلیون ریال و پنج تیم سوم را 10 میلیون ریال عنوان کرد.
مسابقات نهایی برنامه نویسی ای سی ام ، تیرماه سال آینده در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار می شود.
به گفته ی ضرابی زاده ، رتبه نخست مسابقات امروز را دانشجویان ورودی امسال کسب کردند که در المپیاد دانش آموزی جهانی کامپیوتر سال جاری نیز مدال های طلا و نقره بدست آورده بودند.
گزارمیز/1823/9091

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال