فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خبر داد:

رمز گشایی کامل از پهپاد جاسوسی RQ170 آمریکا

تهران- فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در سالروز شکار پهپاد جاسوسی آمریکایی RQ170 اعلام کرد: این پهپاد آمریکایی به طور کامل رمزگشایی شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار ˈ امیرعلی حاجی زادهˈ این مطلب را روز دوشنبه در همایش ˈروز پیروزیˈ که به مناسبت سالروز شکارهواپیمای بدون سرنشین جاسوسی RQ170 آمریکا در دانشگاه خواجه نصیر طوسی برگزار شده بود، بیان کرد.
سردار حاجی زاده اظهارداشت: تمامی اطلاعات این پهپاد رمزگشایی شده، به طوری که هم اینک می دانیم این پهپاد جاسوسی در چه مکان هایی حضور داشته است.
وی خاطرنشان کرد پس از رمز گشایی اطلاعات پهپاد RQ170 مشخص شد که این پهپاد هرگز برای جاسوسی هسته ای به ایران فرستاده نشده بود.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا به مقامات رژیم صهیونیستی گفته است که این پهپاد برای جاسوسی هسته ای از ایران مأموریت داشت، اما متخصصان ایرانی پس از رمزگشایی آن متوجه شدند که این پهپاد حتی یک مأموریت هسته ای هم در ایران نداشته است.
سردار حاجی زاده تأکید کرد این موضوع نشان می دهد که آمریکایی ها مساله هسته ای را بهانه کرده اند.
وی با بیان این که برخلاف برخی خبرسازی ها، قطعات پهپاد RQ170 در پهپاد ایوب که هم اکنون در اختیار حزب الله لبنان قرار دارد و با شکستن گنبد آهنین وارد فضای سرزمین های اشغالی شده بود؛ به کار نرفته است، گفت: پهپاد ایوب تولید سال 1381 است و این موضوع نشان می دهد ایران این دانش و تکنولوژی را پیش از این داشته است.
سردار حاجی زاده در خصوص استقرار سامانه موشکی پاتریوت در مرز ترکیه و سوریه، افزود: دنیای غرب به همراه برخی کشورهای عربی و ترکیه تصمیم گرفتند یکی از حلقه های مقاومت را مورد هجمه قرار دهند که تلفات زیادی هم داشت اما با این شکل، جنگ پیروز نخواهد داشت.
وی اظهار داشت: اوضاع بسیار پیجیده شده و در چنین روندی، مردم بی گناه سوریه ضرر اصلی را متحمل خواهند شد.
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران ادامه داد: موشک پاتریوت بیشتر جنبه روانی دارد و برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع است اما اگر بخواهند اقدام زمینی کنند در باتلاق گرفتار خواهند شد و ما هم هر کمک معنوی و فکری را به سوریه خواهیم کرد.
سردار حاجی زاده در ادامه در خصوص شکار پهپاد اسکای ایگل، گفت: پیش از این نیز از این مدل پهپاد آمریکایی به دست ما رسیده و دستاورد جدیدی به ما نمی دهد، زیرا نمونه آن در کشور تولید می شود.
پیش از این اعلام شده است که درهمایش ˈروز پیروزیˈ که در دانشکده هوافضای دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی در حال برگزاری است، جزییات جدیدی از نحو ه به دام افتادن پهپاد RQ170 و اطلاعات رمزگشایی شد ه آن منتشر خواهد شد.

*** فرهنگ عاشورایی عامل شکست رژیم صهیونیستی بود
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در جنگ هشت روزه غزه، گفت: در این جنگ برغم آن که همه بر روی مسایل فیزیکی و کمک ایران به غزه تاکید داشتند اما آن چیزی که باعث شد رژیم صهیونیستی شکست را بپذیرد، موشک های شلیک شده به سرزمین های اشغالی نبود، بلکه فرهنگ عاشورایی بود که بر رزمندگان فلسطینی حاکم شده است.
سردار حاجی زاده افزود: دشمنان ما امروز از بمب هسته ای هراس ندارند بلکه ترس و هراس آنان از فرهنگ عاشورایی است.
وی در ادامه تصریح کرد: قبل از انتخابات آمریکا، سران رژیم صهیونیستی از اوباما انتقاد کردند که شما مسئله هسته ای ایران را جدی نمی گیرد اما آمریکایی ها گفتند که اساسا ماموریت RQ170 عملیات شناسایی هسته ای در ایران بوده است.
سردار حاجی زاده با بیان این که متخصصان ایرانی پهپاد RQ170 آمریکایی را بازکرده و تمام اطلاعات آن را بازگشایی کرده اند، گفت: در این بازگشایی تمام مسیرها و کشورهایی را که این پهپاد طی کرده مشخص کرده ایم و دیدیم که حتی یک مورد عملیات شناسایی هسته ای در آن وجود نداشته است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: این سخنان نشان می دهد که ادعاهای آنان علیه جمهوری اسلامی ایران فقط بهانه است.
سردار حاجی زاده، افزود: در مقابل یک پهپاد به نام پرودیتور(NQ-1)که پنتاگون مطرح کرد و وارد خاک جمهوری اسلامی شد، احساس کردیم این هواپیما در حال جاسوسی از خاک و فعالیت های نفتی است و با توجه به این که قبلا هشدار داده بودیم این بار به سوی آن شلیک کردیم اما چیزی نگفتیم تا در آستانه انتخابات آنها برداشت سیاسی نکنند.
سردار حاجی زاده ادامه داد: دولتمردان آمریکایی بعد از انتخابات اطلاعیه عمومی صادر کردند و برای ما نیز نامه نوشته و گفتند ˈچرا این کار را کردید، در حالی که قبل از آن به ما هشدار نداده بودید و ما در آب های آزاد پرواز می کردیمˈ یعنی با مظلومیت با ما برخورد کردند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران به مقایسه شرایط ایران، پاکستان و افغانستان پرداخت و گفت: اقداماتی که آمریکا به وسیله پهپادهای جاسوسی خود در این کشورها انجام می دهد و این نامه آنها به ایران بیانگر آن است که ما در شرایط بدر و خیبر قرار داریم.
حاجی زاده با بیان این که از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون هر تهدید و اقدام دشمن را شناسایی و خود را در برابر آن واکسینه کرده ایم، اظهارداشت: آنها امروز به جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران می پردازند که اگر خوب عمل کنیم این موضوع به یک فرصت عالی برای ما تبدیل خواهد شد.

*** جزئیاتی از پهپاد جاسوسی RQ170
وی در پاسخ به سوالی در خصوص جزئیات بیشتر پهپاد RQ170، با بیان این که این پهپاد نوعی پهپاد پیشرفته جاسوسی است، افزود: پهپاد رادارگریز RQ170 دارای بخش های پنهان مختلفی است و موتور آن به گونه ای طراحی شده که اختلاف دمایی در محیط ایجاد نمی کند که بتوان توسط حسگرها آن را تشخیص و رهگیری کرد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با بیان این که در بخش صوتی اقداماتی بر روی RQ170 انجام شده است که امکان شناسایی آن از طریق حسگرهای صوتی صدای موتور قابل شنیدن نیست، گفت: در بخش رنگ نیز آن را به گونه ای طراحی کرده اند که به راحتی قابل مشاهده نیست.
سردار حاجی زاده افزود: سنسورهایی که در داخل RQ170 وجود دارد تنها برای جاسوسی و تصویربرداری فراطیفی بوده و این یک فناوری بسیار پیشرفته و جزو فناوری های چند سال اخیر است.
وی اظهارداشت: از دیگر قابلیت های RQ170 می توان به این موضوع اشاره کرد که می تواند جسم و شرایط فیزیکی و حتی جنس اجسام را از طریق بازتابش نور مشخص کند.

*** غرب برای اطلاع یافتن از چگونگی شکار RQ170 منتظر بماند
سردار حاجی زاده با بیان این که اکنون پهپاد RQ170 به غنیمت ایران درآمده است، تصریح کرد: درباره چگونگی شکار و به دام انداختن آن حرف های بسیاری وجود دارد اما فعلا چیزی در این خصوص نمی گوییم تا آن ها حالا حالاها منتظر باشند.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران با بیان این که باید از این فناوری پیشرفته نهایت استفاده را ببریم، گفت: مقامات آمریکایی روز اول که خبر به دام افتادن این پهپاد منتشر شد، گفتند که این پهپاد آهن پاره ای بیش نیست اما روز بعد خواستار آن شدند که این پهپاد را به آنها پس بدهیم.
سردار حاجی زاده انجام مهندسی معکوس RQ170 و استفاده از امکانات آن را فقط یکی از شاخه های بهره برداری از این فناوری عنوان کرد و گفت: مهمترین مساله برای ما دفاع، مقابله و ساماندهی سیستم های دفاعی کشور بر اساس فناوری های جدید هواپیماهای بدون سرنشینی نظیر RQ170 است.
وی ادامه داد:همه اطلاعات و فناوری های بکار گرفته شده در این پهپاد را به دست آورده ایم اما برخی از فناوری های آن جزو پیشرفته ترین و جدیدترین فناوری هاست که برای ساخت آنها به زمان نیاز است.

*** ایران بدون کمک سایر کشورها RQ170 را شکار کرد
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در پاسخ به سوالی مبنی بر همکاری ایران با چین و روسیه برای به دام انداختن پهپاد وارد شده به خاک ایران، گفت: آمریکا در تمام دنیا جاسوسی می کند بنابراین روسیه و چین اگر توانایی این کار را داشتند در کشورهای خود آن را انجام می دادند و لذا ما برای به دام انداختن و بهره برداری از پهپادها با کسی همکاری نکرده ایم.
سردار حاجی زاده ادامه داد: ایران برای به دام انداختن یا رمزگشایی و شناسایی این پرنده بدون سرنشین با کسی همکاری نداشته است.
وی در خصوص قرارداد ایران با روسیه در خصوص خرید سامانه موشکی s300 اظهارداشت: آن قرارداد ملغی شده و هنوز چیزی دریافت نکرده ایم و در حال پیگیری این موضوع هستیم.
سردار حاجی زاده در پاسخ به سوالی در خصوص دستاوردهای شهید طهرانی مقدم پدر موشکی ایران، گفت: ساخت و تولید موشک و راکت های قابل هدایت نازعات، زلزال و موشک های سجیل و انواع و اقسام شهاب سه ثمره تلاش و رهبری وی بوده است.
فرمانده نیروی هوافضا سپاه با اشاره به راکت های فجر پنج، گفت: این راکت ها در نیروی زمینی سپاه پاسداران استفاده می شود که دارای 75 کیلومتر برد است.
سردار حاجی زاده افزود: امکاناتی که در اختیار حزب الله است صدها برابر پیشرفته تر از تجهیزات فلسطین است چرا که فلسطین در محاصره است و شرایط حزب الله نسبت به فلسطین بسیار متفاوت است.
وی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران امروز به مقدار کافی موشک هایی با برد دو هزار کیلومتر در اختیار دارد تا بتواند از خود دفاع کند.

*** غربی های نمی توانند نسخه لیبی را در سوریه پیاده کنند
سردار حاجی زاده در خصوص احتمال ورود کشورهای غربی و صهیونیست ها و جنگ با سوریه افزود: سوریه ظرفیت جنگ را با کشورهای غربی و صهیونیست ها را ندارد و آنها نمی توانند نسخه لیبی را در آنجا پیاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: قذافی با تعداد محدود در یک طرف ماجرا قرار داشت و مردم و ناتو در طرف دیگر بودند، اما در سوریه شاهدیم مردم مقاومت می کنند و اگر این روند ادامه یابد این شهروندان سوری هستند که پیروز خواهند بود.
سیام(3)**9103**7378**2022**1478

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال