بازنویسی ˈسیاست نامهˈ وˈلطایف الطوایفˈ پایان یافت

تهران - نویسنده حوزه کودک ونوجوان از پایان نگارش بازنویسی دو کتاب ˈسیاست نامهˈ و ˈلطایف الطوایفˈ از مجموعه قصه های شیرین ایرانی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ،زهرا سیادت موسوی درمورد بازنویسی این دو اثر گفت: بازنویسی این دو کتاب بخشی از طرح داستان های شیرین ایرانی است که زیر نظر حسین فتاحی انجام می شود.
وی با یاد آوری اینکه ˈسیاست نامهˈ اثر خواجه نظام الملک طوسی یکی از شاهکارهای زبان فارسی که در قرن پنجم است، افزود: در این کتاب بیشتر به اصول کشور داری پرداخته شده که 5 داستان بلند با عناوین ˈحکایت انوشیروان عادل و سپهسالار خائن آذربایجانˈ، ˈحکایت پارچه فروش و مردان کوهستانˈ، ˈحکایت سلطان محمود و قاضی خیانتکارˈ، ˈخیانت راست روشنˈ و ˈعزت الدوله و قاضی خائنˈ را بازنویسی کرده ام.
موسوی توضیح داد: در انتخاب این داستان ها تلاش شده تا از داستان هایی که قابلیت بازنویسی و جذابیت لازم برای کودکان را داشتند، برای کودکان و نوجوانان بازنویسی شوند.
این نویسنده درمورد کتاب ˈلطایف الطوایفˈ گفت: این اثر نوشته ˈفخرالدین علی صفی ˈاز نویسندگان قرن دهم هجری است. در این کتاب وی به بیان نکته های لطیف در میان مردم جامعه پرداخته است.
موسوی گفت: شخصیت های کودکانه نیز در شخصیت کتاب های علی صفی حضور دارند و نزدیک به 20 داستان از جمله ˈآدمیزاد و مگسˈ، ˈبهترین و بدترینˈ، ˈبهلول و هارون الرشیدˈ، ˈپسر شکمو و گوسفندˈ، ˈچنگی میان دو ابلهˈ از داستان های این کتاب هستند.
ˈقصه های شیرین ایرانیˈ از طرح های کودک و نوجوانان حوزه هنری است که سرپرستی آن به عهده حسین فتاحی است. در این طرح کتاب های ˈبوستان و گلستان سعدیˈ، ˈداستان ها شاهنامهˈ، ˈتاریخ بیهقیˈ، ˈحکایت های مثنویˈ و... که از متون کلاسیک فارسی محسوب می شوند برای کودکان و نوجوانان بازنویسی می شود.

* روایتی عاطفی و دراماتیک از حوادث انقلاب اسلامی
رمان نوجوان ˈآن مرد با باران می آیدˈ نوشته وجیهه علی اکبری سامانی از آثار منتخب جشنواره داستان انقلاب چاپ و روانه بازار نشر شد.
وجیهه علی اکبری سامانی در مورد این رمان گفت: این کتاب برای گروه سنی نوجوان به نگارش در آمده است و داستان آن در برگیرنده حوادث واتفاقات چهارماه پایانی انقلاب درسال 57 است.
وی افزود: روایت داستان از مهر ماه سال 57 آغاز و تا 26 دیماه که فرار شاه بوده به اتمام می رسد.
این نویسنده یکی از عوامل جذابیت این داستان را بیان حوادث به صورت عاطفی و دراماتیک ذکر کرد که باعث جذابیت بیشتر داستان شده است.
انتشارات سوره مهر رمان ˈآن مرد با باران می آید ˈ را در 200 صفحه و با قیمت 4900 تومان روانه بازار نشر کرده است.
فراهنگ 1**1630**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال