جشنواره ماه کتاب با نقد رمان شینا پایان می یابد

تهران - نقد و بازخوانی رمان ˈ دختر شیناˈ و افتتاح ˈباشگاه کتابˈ پایان بخش برگزاری یک ماهه نخستین جشنواره ˈماه کتابˈ فرهنگسرای انقلاب اسلامی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از فرهنگسرای انقلاب اسلامی، ˈمهدی فروتنˈ رییس فرهنگسرای انقلاب گفت: کتاب ˈدختر شیناˈ از برترین آثار خاطره نگاری حوزه دفاع مقدس است که با قلمی روان به روایت زندگی زنانی می پردازد که گرچه در جنگ حضور نداشتند اما سنگینی رزم مردان جنگ بر شانه های آنان بوده و البته در ادبیات ما کمتر اثری درباره آن دیده شده است.
وی به حضور بهناز ضرابی زاده، نویسنده کتاب و معصومه ابراهیمی هژیر، فرزند راوی داستان در نشست ˈباشگاه کتابˈ اشاره و خاطر نشان کرد: این نشست فرصتی است تا دوباره به ظرفیت های عنوان نشده و گاه فراموش شده ادبیات دفاع مقدس بپردازیم و حضور نویسنده و فرزند راوی داستان این امکان را فراهم می کند تا چرایی موفقیت های دختر شینا را مرور کنیم.
رییس فرهنگسرای انقلاب اسلامی بر لزوم نقد آثار حوزه ادبیات دفاع مقدس تاکید کرد و افزود : مرتضی سرهنگی، مسوول دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری و راضیه تجار، نویسنده و منتقد که سال هاست در حوزه در این زمینه به فعالیت می پردازند، میهمان باشگاه کتاب هستند و به بررسی نقاط ضعف و قوت این داستان می پردازند.
فروتن زمان برگزاری نخستین نشست باشگاه کتاب فرهنگسرای انقلاب اسلامی را سه شنبه سی ام آبان ساعت 16 عنوان کرد.
وی به پایان چاپ اخیر کتاب دختر شینا و کمیابی آن در بازار کتاب اشاره و برنامه های باشگاه کتاب فرهنگسرا برای مطالعه رمان دختر شینا را این گونه بیان کرد: فرهنگسرای انقلاب اسلامی برای مطالعه این کتاب توسط مخاطبان با همکاری نویسنده و ناشر توانست تعداد محدودی از این کتاب را تهیه و از طریق میز باشگاه کتاب آن را به اعضای کتابخانه ها امانت داده و با تخفیف 50 درصد به فروش برساند تا اعضای باشگاه و مخاطبان نشست، بتوانند به سهولت آن را تهیه کنند. این کتاب با وجود عرضه در بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران تا کنون 6 بار تجدید چاپ شده است.
رییس فرهنگ سرای انقلاب اسلامی درپایان برنامه های نخستین جشنواره ˈماه کتاب ˈ را یادآور شد و گفت: ماه کتاب با برنامه های ویژه از ابتدای آبان ماه کار خود را با برنامه های متنوعی در حوزه کتاب وکتاب خوانی و برای گروه های گوناگون مخاطبان آغاز کرد که از آن جمله می توان به گلستان کتاب و ایستگاه های فرهنگی هنری کتاب برای کودکان، نشست چهره به چهره نویسندگان با دانش آموزان در روزهای 21 تا 27 آبان، نمایشگاه اسناد کتاب، عضویت افتخاری کتابخانه ها، بازدید ازچاپخانه کتاب، عیدی کتاب در عید غدیر، نمایشگاه کتاب، بازدید از کتابخانه ملی و نمایشگاه جلد کتاب با عنوان ˈروزهای آخر آبانˈ اشاره کرد.
نمایشگاه روزهای آخر آبان که به ارائه آثار گرافیکی جلدهای برتر کتاب های انتشارات سوره اختصاص یافته تا پایان آبان به کار خود ادامه می دهد.
فراهنگ (1)**1630**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال