مدیرکل تنوع زیست سازمان محیط زیست :

بازگرداندن وحوش به طبیعت ضروری است

کرج - مدیرکل دفتر حیات وحش وتنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی افراد حیوانات وحشی را در مناطق مسکونی رهاسازی می کنند در حالی که این وحوش باید به دامان طبیعت بازگردانده شوند.

به گزارش ایرنا،ˈ حسین محمدیˈ روز جمعه در کارگاه آموزشی روش های زنده گیری وحوش رها شده در مکان های مسکونی در اردوگاه فرهنگی ایثار ساوجبلاغ استان البرز افزود: در سال های اخیر برخی افراد با رهاسازی حیوانات وحشی در مناطقی از تهران ، مشکلاتی برای مردم و این جانوران به وجود آوردند.
وی بیان کرد: مردم باید از زنده گیری وحوش خودداری کنند ، ضمن آنکه بازگرداندن حیوانات وحشی به طبیعت موجب حفظ گونه های جانوری خواهد شد.
محمدی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برنامه های آموزشی برای آشنایی محیط بانان با روش های زنده گیری حیوانات وحشی رها شده در مراکز مسکونی در برنامه کاری خود قرار داده است .
وی ادامه داد: در سه سال گذشته تاکنون پنج کارگاه آموزشی درمورد روش های بیهوشی و زنده گیری حیوانات وحشی رها شده در مناطق شهری برای محیط بانان کشور برگزار شده است.
مدیرکل دفترحیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت : بازگرداندن سلامت به وحوش آسیب دیده از مواردی است که از سوی این سازمان بخوبی دنبال می شود.
در کارگاه یک روزه آموزش زنده گیری وحوش رها شده در مکانهای مسکونی ، روش های درمان حیوانات آسیب دیده و حفظ گونه های جانوری از سوی دکتر ˈکریستین والدرزˈ از کشور اتریش تشریح شد.
در این کارگاه آموزشی حدود 100 تن از کارشناسان و محیط بانان سراسر کشور حضور داشتند.ک/2
691/2819/330

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال