خزعلی: علامه امینی چهار هزار صفحه درباره غدیر در چهار ماه نوشت

تهران- عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان خاطراتی از ارتباط خود با نویسنده کتاب الغدیر گفت: علامه امینی در مدت چهار ماه تحقیق در کتابخانه های هندوستان چهار هزار صفحه مطلب درباره غدیر نوشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله ˈابوالقاسم خزعلیˈ دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر امروز -یکشنبه- در کنگره غدیر که در دانشگاه تهران برگزار می شود، به مجاهدت ها و تلاش های علامه امینی برای تالیف کتاب ˈالغدیرˈ اشاره کرد و گفت: مرحوم امینی روزانه 16 ساعت در هوای گرم هندوستان مطالعه و تحقیق می کرد و در مدت چهار ماه تلاش کرد تا حقانیت غدیررا از منابع مختلف استخراج کرده و اثبات کند.
وی با بیان برخی از دیدارها و گفت و گوهای خود با علامه امینی، افزود: هرزمان که به نجف اشرف می روم،هدفم زیارت دو نفر یعنی امیرالمومنین(ع) و علامه امینی است.
خزعلی گفت: از قرن چهارم هجری به بعد بعضی از منابع و اسناد روایی درباره غدیرخم تحریف شد وعلامه امینی تلاش کرد تا نسخه های پیش از قرن چهارم را استخراج و حقیقت را بیان کند.
وی با اشاره به تجلیل مقام معظم رهبری از علامه امینی و کتاب ˈالغدیرˈگفت: اگرچه این کتاب در 11 جلد و به زبان عربی تالیف شده است،اما همه می توانند کتاب ˈروزغدیر چیست؟ˈ را بخوانند.
به گفته آیت الله خزغلی،این کتاب یکی از 10 جلد کتابی است که از سوی انتشارات مسجد مقدس جمکران به چاپ رسیده و در هر جلد یکی از مسائل غدیر و امامت حضرت علی(ع) به زبان ساده بیان شده است.
کنگره ملی غدیر به منظور بزرگداشت علامه ˈشیخ عبدالحسین امینیˈ امروز -یکشنبه - در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
این کنگره با مشارکت بنیاد بین المللی غدیر و 22 دانشگاه و مرکز علمی کشور، در یکصد و دهمین سالروز تولد علامه امینی همزمان با آخرین روز دهه امامت و ولایت که به عنوان روز ˈولایت و حکومت اسلامیˈ نامگذاری شده،برپا شده است.
فراهنگ3**9173**1003**1588

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال