زمزم عرفان عرفه در کربلای معلا جوشان است

تهران - زائران ایرانی اباعبدالله الحسین(ع) خود را برای قرائت دعای سرور آزادگان جهان در روز عرفه و در کنار مضجع شریف آن حضرت آماده می کنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، دریای خروشان عشاق سیدالشهدا (ع) همچنان در کربلا در جوش وخروش است و لحظه به لحظه بر امواج این بحر عرفانی که معطر به اصالت عرفه شده، افزوده می شود.
صحنه، عشق ورزی عارفانه شیعیانی شده که خود را از دور و نزدیک به جوار مضجع امام رسانده اند تا عرفه را همراه با مولای خویش زمزمه کنند.
بنا بر این گزارش، در کربلای معلی ازدحام جمعیت در مسیرهای منتهی به بین الحرمین به حدی است که تردد افراد را تقریبا با مشکل مواجه می کند.
شب گذشته(چهارشنبه) نیز تمامی خیابان ها و کوچه های حرم همچون بین الحرمین محل بیتوته زائران شده بود.
کربلای معلی دیروز و دیشب و امروز بیش از روزهای گذشته شاهد صحنه های بدیع و ناب شده و همه در حریم مهربانی سیدالشهدا(ع) و یاران باوفایش غوطه می خورند.
عشق به اباعبدالله(ع) و یارانش چنان در وجود زائران حاضر در کربلا موج می زند که علی رغم سختی ها و کمبودهایی که از ناحیه منابع محلی وجود دارد، همه با اشتیاق در طواف حرم یار می کوشند.
زائران ایرانی اکنون همراه سایر زائران، خود را برای حضور در مراسم معنوی دعای عرفه آماده می کنند.
مراسم دعای عرفه بعثه مقام معظم رهبری امسال در کربلا برای زائران ایرانی ساعت 14 در دو مکان خیمه گاه حسینی و زیرزمین حرم علمدار برگزار می شود؛ همه تمهیدات برای استفاده هر چه بیشتر زائران ایرانی از روز عرفه کربلا توسط عوامل و خادمان مربوطه اندیشیده شده است.
قرائت دعای عرفه در خیمه گاه توسط ˈمهدی سماواتیˈ و در حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع)، توسط حجت الاسلام اویسی انجام می شود.
اجتمام(1) ** 1429 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال