برگزاری آزمون سنجش مهارت برای بیش از 29 هزار کارآموز و جوینده کار

تهران- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از برگزاری آزمون سنجش مهارت برای 29هزار و 491 نفر از کارآموزان و جوانان جوینده کار در استان تهران خبر داد.

ˈحمیدرضا خانپورˈ روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: آزمون سنجش مهارت در روزهای 27 و 28 مهرماه در 310 حرفه در حوزه های مراکز پنج گانه تهران و شهرستان ها در 6 نوبت برگزار شد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران یادآور شد: مجموع داوطلبان از 12 حوزه استان تهران بودند که پس از قبولی در آزمون های نظری و عملی، گواهینامه مهارت دریافت کرده و زمینه اشتغال مولد و پایدار برای آنها فراهم می شود.
وی تاکید کرد: هم اکنون یکی از مهمترین چالش های بازار کار کشور نبود مهارت است که در صورت ارتقاء آن می توان بازار کار کشور را دچار تحولی اساسی کرد.
خانپور از حضور 16هزار و 529 نفر زن و 12هزار و 862 نفر مرد در این آزمون خبر داد و افزود: این افراد جویای کار پس از طی آموزش های مهارتی، در آزمون و سنجش مهارت کتبی شرکت کرده اند و پس از اعلام نتیجه، کسانی که موفق به کسب نمره قبولی شوند، سنجش عملی می شوند و برای دانش آموختگان کمتراز یک ماه مهارت آموزش فنی و حرفه ای صادر خواهد شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران افزود: نتایج آزمون حدود یکماه دیگر در سامانه Azmoon.portaltvto.com اعلام می شود.
اقتصام ** 9123 **1601

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال