هزاران کارشناس خبره در آموزشگاههای مهارت فعال هستند

تهران- رییس کانون انجمنهای صنفی فنی وحرفه ای آموزشگاههای آزاد گفت: هم اکنون هزاران کارشناس خبره در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای کشور فعال هستند که باید از سوی مسوولان مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش ایرنا، ˈمرتضی بدیعیˈ روز پنج شنبه در همایش روسای انجمن های صنفی آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده بود افزود: هم اکنون حدود 11 الی 12 هزار آموزشگاه آزاد در کشور فعال هستند.
وی با تاکید بر تقویت بخش خصوصی گفت: متاسفانه به دلیل برخی مسایل آن طور که باید از این بخش در اقتصاد حمایت نشده است.
بدیعی با اشاره به وجود 31 کانون استانی آموزشگاههای فنی و حرفه ای و تشکیل کانون عالی آموزشگاههای آزاد در کشور گفت: امروز آموزش، انگیزه سرمایه گذاری ندارد اما به طور یقین آموزشهای مهارت بهتر از هر نهادی می توانند اهداف نظام را تحق بخشند.
وی اظهار داشت: کانون عالی به دنبال حذف مالیات از آموزشگاههای آزاد و حذف عوارض شهر داری برای آن است.
رییس کانون انجمنهای صنفی فنی وحرفه ای آموزشگاههای آزاد با تاکید بر توانمندی بخش خصوصی گفت: آموزشگاههای مهارت آزاد این توانمندی را دارد که عهده دار مسوولیت مهارت آموزی در کشور شود و دولت این مهم را می تواند به تمامی به ما واگذار کند.
وی همچنین با انتقاد از برخی نهاد ها که آموزشهای مهارت را انجام می دهند گفت: متولی مهارت در کشور سازمان فنی و حرفه ای و آموزشگاههای آزاد هستند.
بدیعی در پایان بیان داشت : هم اکنون هر نهادی به ناروا به مهارت جویان در زمینه آموزشهای مهارت گواهینامه می دهد که این امر نادرست است.
در پایان این مراسم، رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور به سوالات حاضران در این همایش پاسخ داد.
همایش یک روزه روسای انجمن های صنفی آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
اقتصام**9123**1319

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال