فرشید سلمانپور رکورد جهانی پاروزنی با آرگومتر را ثبت کرد

بندرانزلی - ˈفرشید سلمانپورˈ قهرمان نجات غریق خاورمیانه و دارنده چند رکورد جهانی همزمان با روز ورزش و جوانان، رکورد جهانی پاروزنی با دستگاه شبیه ساز (آرگومتر) را با شعار ˈمحمد رسول الله ˈ در بندرانزلی به ثبت رساند.

به گزارش ایرنا، این رکورد شکنی چهارشنبه شب انجام شد و سلمانپور از ساعت سه و پنج دقیقه عصر چهارشنبه رکورد زنی خود را در باشگاه قایقرانی و اسکی روی آب سنگاچین آغاز و در مدت پنج ساعت و 25 دقیقه و 22 ثانیه مسافت 61 کیلومتر و 113 متر را بر روی آرگومتر پارو زد و از نظر زمان و کیلومتر صاحب رکورد شد.
در این رکوردزنی ناظران فدراسیون قایقرانی، فرمانده نیروی دریایی سپاه گیلان، فرمانده سپاه انزلی ، مسوولان اداره ورزش و جوانان شهرستان، مدیرعامل باشگاه ملوان ، مسوول کمیته روئینگ گیلان و مسئولان شهرستان حضور داشتند.
با توجه به این که بیشترین رکورد ثبت شده در جهان روی آرگومتر10 کیلومتر به مدت یک ساعت است؛ رکورد سلمانپور در نوع خود بی نظیر است.
فرشید سلمانپور متولد 1343 در بندرانزلی است و از هشت سالگی با شنا ، فوتبال و کونگ فو آشنا شد و سال هالی متمادی با انجام ورزش های سخت و طاقت فرسا از جمله تمرینات استقامتی ، وزنه و شنای طولانی در توفان های سهمگین در دریای خزر و تالاب زیبای انزلی افتخارات فراوانی را برای این شهر به ارمغان آورد .
وی شش دوره قهرمان نجات غریق کشور و دو دوره قهرمان نجات غریق خاورمیانه شده و مربی تیم نجات غریق گیلان در مسابقات خاورمیانه ، مربی شنای استقامت علی شادلو در ثبت رکورد طی نمودن عرض دریای خزر، مربی اسبق تیم های ملی قایقرانی روئینگ و بادبانی کشور و مربی بدنساز رشته های رزمی تکواندو ، کاراته و کیوکوشین بوده است.
این قهرمان، دو رکورد جهانی طی نمودن مسیر 311 کیلومتری چابکسر تا آستارا با اسکی بادبانی (ویند سرف) در شش روز با پیام جانم فدای قرآن و در پاسخ به قرآن سوزی کشیش نادان آمریکایی و ثبت رکورد کشیدن پنج کیلومتری قایق یک هزار کیلویی با شنا را در سالروز ولادت امیرالمومنین (ع) در کارنامه دارد .
سلمانپور ، برنامه های آتی خود را طی مسیر خلیج فارس با قایق و دوچرخه با شعار خلیج همیشه فارس به همراه علی شادلو و ارتقای رکورد اسکی بادبانی در سال 92 اعلام کرد.
وی از حمایت های نیکا عزیزپور، صادق درودگر مدیرعامل باشگاه ملوان، علی سمیعی ، اداره ورزش و جوانان بندرانزلی ، سپاه پاسداران بندرانزلی ، کنگره شهدای استان گیلان ، شورای اسلامی شهر و شهرداری بندرانزلی ، اصحاب رسانه و سایر افرادی که در برپایی این رکوردها وی را حمایت نموده اند قدردانی کرد.
620/508

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال