فعالیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در مناطق محروم چشمگیر است

بجنورد - مشاور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: ستاد اجرایی فرمان امام راحل برای توسعه مناطق محروم در جای جای کشور فعالیتهای چشمگیری داشته است.

ˈجلیل بشارتیˈ روز دوشنبه در نشستی با صنعتگران خراسان شمالی در بجنورد افزود: این ستاد دارای زیرمجموعه هایی چون بنیاد برکت است که علاوه بر فعالیت در بخشهای صنعتی، در امر مدرسه سازی نیز فعالیت خوبی انجام داده است.
وی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) طبق درخواست استانهای محروم برای آبادانی این مناطق وارد عمل شده و اقدامات خوبی را در این بخش عملیاتی کرده است.
مشاور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت بنیاد برکت در استانها اشاره و بیان کرد: این بنیاد طبق دستور رهبر معظم انقلاب در سال 86 تشکیل شد که با زیرمجموعه های اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و سایر بخشها فعالیت های مطلوبی برای رشد و توسعه مناطق محروم صورت داده است.
بشارتی اضافه کرد: این بنیاد برای کمک به واحدهای صنعتی دارای مشکل اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته نیز اقدامات خوبی داشته و در طرحهایی که دارای توجیه اقتصادی بوده مشارکت کرده است.
وی در ادامه افزود: بر اساس نشستهایی که با مدیران دولتی فعال در بخش صنایع خراسان شمالی به خصوص شرکت شهرکهای صنعتی برگزار شد بنیاد برکت علاقه خود را برای کمک به حل مشکلات واحدهای صنعتی در دست اجرا و فعال اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی نیز گفت: در این استان 14 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که 127 طرح صنعتی در این مناطق با سرمایه گذاری 933 میلیارد ریالی فعال است.
ˈمحمدرضا باقریˈ افزود: اکنون نیز 38 واحد صنعتی با اعتبار 250 میلیارد ریال در دست اجرا است که تا پایان امسال این واحدها به بهره برداری می رسد.
وی گفت: در قالب طرح آمایش صنعت و معدن نیز 38 واحد صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی با اعتبار دو هزار و 500 میلیارد ریال در دست اجرا است که هشت واحد صنعتی در این بخش با اعتبار دو هزار و 100 میلیارد ریال و اشتغال 410 نفر به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی مشکل فعلی واحدهای صنعتی در دست اجرا و فعال این استان را کمبود نقدینگی و تاخیر در پرداخت تسهیلات بانکی عنوان کرد.
باقری افزود: بنیاد برکت که در راستای حمایت از طرحهای صنعتی و با مشارکت با این واحدها در مناطق کمتر توسعه یافته فعالیت دارد می تواند کمک کار خوبی برای رفع این مشکلات باشد.
وی اضافه کرد: کارآفرینان واحدهای صنعتی خراسان شمالی می توانند از مشارکتهای بنیاد برکت برای حل مشکلات خود استفاده کنند.ک/2
2712/626

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال